slavia-synotstadion-nahled

Slávistický stadion nepatří Slávistům. FOTO: Mates

Fotbalová Slavia Praha je už jen krok od insolvence. Městský soud v Praze uložil navrhovateli insolvenčního řízení, že má zaplatit 30 000 korun na výdaje. Záloha má sloužit insolventnímu správci po nástupu do funkce. Bývalý generální ředitel Zbyněk Kusý tvrdí, že jemu dluží Aleš ??ebíček téměř dvacet milionů korun a není schopen je splácet. Další miliony má dlužit Slavia hráčům a dalším věřitelům. 

Návrh insolvence na fotbalový klub SK Slavia Praha podala společnost z tichomořského souostroví Samoa, které Zbyněk Kusý prodal dluhy. Majitelem SK Slavia je Aleš ??ebíček, zázračně zbohatnuvší ministr dopravy v Topolánkově vládě (ODS) a finančním ředitelem je jeho bratr Adam ??ebíček, policista stíhaný za korupci. 

Zbyněk Kusý byl ředitelem klubu v letech 2012 a 2013, před tím vedl hokejové Pardubice a působil u hokejové reprezentace. Po Slavii tuto částku požadoval jako zprostředkovatelskou odměnu na základě smlouvy, která podle něj platila i po jeho odchodu z klubu. Dalších více než třináct milionů Kusý nárokuje sám v exekučním řízení.

Další dlužná částka tři miliony korun se má týkat kapverdského fotbalisty Fernanda Nevese. Pět dalších dluhů vůči hráčům řeší arbitráž Fotbalové asociace.

Slávistický úpadek

Insolvenční návrh u soudu zní na prohlášení úpadku Slavie z důvodu neschopnosti splatit závazky. Znamenalo by to nejspíš, že Slavia by byla z moci úřední rozprodána a peníze použity na zaplacení dluhů. Možná by ji nakonec získal konečně někdo, komu jde o férový sport a férové peníze. Od sametové revoluce jsou totiž její majitelé pouze figury v panoptiku podezřelých figur nebo přímo korupčníků tuzemského byznysu a politiky.

Generální ředitel SK Slavia David Trunda na internetové stránce Slavie mlží: „Chtěl bych všechny fanoušky ujistit, že proti vznesenému insolvenčnímu návrhu postupujeme důsledně, profesionálně, ale současně s chladnou hlavou. (…) Pevně věřím v to, že se nám podaří návrh na insolvenční řízení zastavit. V současné době dokončujeme finanční plán pro uspokojení všech oprávněných věřitelů.“

Zárove?? dodává, že prý připravuje žalobu proti navrhovatelům insolvence. Prý Slavii působí škody svým návrhem a měli by je zaplatit. 

Dluží pouze ??ebíčkův fotbalový klub

Insolvenční řízení se týká pouze fotbalového klubu SK Slavia, který patří Aleši ??ebíčkovi. Další sportovní oddíly pod tímto názvem (například atletika, pozemní hokej, ženský fotbal) s ním nemají nic společného. Insolvence se netýká ani fotbalového stadionu, lehkoatletického stadionu, plaveckého bazénu a hokejové haly. Ty všechny patří někomu jinému.

Slavia a peníze na DESÍTKA.cz

Předseda Slavie Adam ??ebíček se soudu nezbaví

Kdo ovládá Slavii a její peníze?

Úplatkář ??ebíček a nečistý politik ??ebíček vládnou Slavii

Weinert, ??ebíček, Cabrnochová. Parta co nám krade peníze

Stadion v Edenu je bez peněz. O finance přijde i Praha 10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *