kvet-vietnamci-kytky-nahled

V Praze 10 se krásně žije, jen když se nepodíváte za oponu místní politiky. ILUSTRAČNÍ FOTO: Kuba Turek

Zastupitelka Jana Komrsková, zvolená za Stranu Zelených v Praze 10, vystoupila z klubu Zelených a tím pádem přešla z koalice do opozice. Důvody vysvětluje v tiskové zprávě, kterou uveřej??ujeme v původním znění: 

Výpovědí koaliční smlouvy a současně vystoupením ze zastupitelského klubu strany Zelených na Praze 10 ukončila zastupitelka Jana Komrsková svou spolupráci se současnou koalicí.

Písemná výpověď byla předána paní Mgr. Ivaně Cabrnochové, předsedkyni zastupitelského klubu strany Zelených Praha 10. Důvodem tohoto rozhodnutí byl přetrvávající rozdílný pohled na výkon funkce zastupitele a především pak rozpor ve vnímání obsahu práce člena dozorčích rad akciových společností Prahy 10.

Do funkce zastupitelky byla Jana Komrsková zvolena jako nestraník na kandidátce strany Zelených. Zvolena byla na třetím místě z jinak nevolitelné sedmé pozice. V rámci současné koalice pak byla jmenována do dozorčích rad dvou akciových společností Prahy 10. 

V souladu s obsahem výkonu své funkce člena dozorčích rad se od samého počátku snažila získat podklady k řádné kontrolní činnosti v rámci akciových společností městské části Praha 10. Vzrůstající rozpory byly způsobeny naprostou neochotou poskytnout zákonné informace o hospodaření těchto městem zřízených firem. Požadované materiály v úplném znění nebyly nikdy poskytnuty a obstrukce ze strany vedení akciových společností vyústily v její odvolání. Oficiálním důvodem tohoto kroku byla optimalizace nákladů na odměny členů neuvolněných zastupitelů. Jana Komrsková po celou dobu své činnosti pobírala za obě funkce v dozorčích radách celkovou měsíční odměnu ve výši 2 750,– Kč po zdanění. 

“V rámci svého dalšího působení se budu soustředit především na své dosavadní aktivity v oblasti kontrolní činnosti finančních toků Prahy 10. Nepředpokládám, že přístup k informacím se ze strany vedení MČ Prahy 10 změní, ale věřím, že v řadách opozice získám kvalitní partnery a oporu pro svou další práci,“ řekla k celé situaci Jana Komrsková. 

Jana Komrsková, zastupitelka MČ Praha 10
email: jana.komrskova@gmail.com
tel.: 605 205 770

Nic nového v Zátoce sviní

Dodejme, že Strana Zelených v Praze 10 pod vedením Ivany Cabrnochové je již dlouhá léta nedůvěryhodná a jde na ruku podivným čachrům vedení radnice – už mnoho volebních období vládnou téměř stejní lidé a stejné zájmy, dříve v dresu ODS, ČSSD a KSČM, dnes občanské demokraty vystřídali ANO a Nezávislí (protože bývalí občanští i sociální demokraté stáhli ocasy a převlékli dresy). Celostátní vedení Strany Zelených už má své členky až po krk, a proto vyzvalo Ivanu Cabrnochovou k opuštění koalice, což ona odmítla.

Zárove?? připome??me, že o zločinném utajování základních údajů o hospodaření akciových společností zřízených Prahou 10 jsme informovali již dříve. Následně nám vedení Prahy 10 poslalo výhružný dopis prostřednictvím svého advokáta.

O výsledky kontrol požádala také koalice Vlasta šéfku kontrolního výboru a ta nejen že nic nevydala, ale zárove?? se podivila, že by měla vůbec něco kontrolovat, když jí to nepřikázala starostka estébačka Radmila Kleslové (ANO).

Praha 10 hospodaří s obrovskými majetky, neboť je třetí či čtvrtou největší radnicí co do počtu obyvatel hned za Prahou 4 a Ostravou. Letošní rozpočet je plánovaný na 1,5 miliardy korun a při tom se podle zastupitelstva ještě zadlužíme.    

Kdo je kdo v politice Prahy 10 

Bohumil Zoufalík (Nezávislí pro Prahu 10)

Milan Richter (ODS)

Ivana Cabrnochová (Zelení s podporou ČSSD)

Jana Čunátová (KSČM)

Radmila Kleslová (ANO)

Miroslav Svoboda (ČSSD)

Tomáš Vacek (ODS)

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *