Jednou za čas by uvítal půjčku finanční hotovosti téměř každý. V Praze 10 na to funguje hustá síť bank i nebankovních společností. Peníze od nich mají ale jeden háček – trvá několik dní, než se dostanou na váš účet, nebo rovnou na ruku. Tuto nevýhodu odstra??ují půjčky po internetu. Přehled půjček a podmínek, za jakých je můžete získat, nabízí specializovaný server PůjčkyPřehledně.cz – Půjčte si přes internet.

Jaké základní druhy půjček je možno využít?

Půjčky bez registru

Nebankovní půjčky bez registru jsou rychlou cestou, jak přijít až k 500 000 Kč. Větší finanční částka obvykle slouží klientům k zaplacení dluhů či hromadících se účtů, které je třeba rychle uhradit. Pomůže také se zbavit exekuce, případně koupit dražší věci, jako je automobil, nábytek, byt, či exkluzivní dovolená. Tak velké částky potom klient splácí měsíce až roky – to má výhodu, že jednotlivé splátky nejsou příliš vysoké, ale nevýhodu, že je potřeba na splácení myslet delší dobu a přesně dodržovat splátkový kalendář. Při nesplácení by se klienti nakonec mohli dostat do stejných problémů, ve kterých byli, než si půjčku vzali.

Sladký život bez nedostatku peněz. ILUSTRAČNÍ FOTO: Maloja

Nebankovní půjčky se schvalují rychle, obvykle v řádech hodin, a peníze na účtu má klient do 24 hodin. Nepotřebuje k tomu mnoho úředních listin ani osobní návštěvu banky či spořitelny, ale stačí vyplnit jen nejzákladnější údaje do internetového formuláře. Podmínkou je pouze věk nad 18 let a trvalý pobyt na území České republiky.

Douška, že půjčky jsou bez registru, znamená, že nebankovní finanční společnosti nepřihlížejí k zápisům do rejstříků dlužníků, které si mezi sebou předávají banky, mobilní operátoři, dodavatelé plynu, elektřiny a další velké podniky. To by mohlo některým klientům působit potíže vzhledem k tomu, že jsou opravdu zapsaní v registru dlužníků, ať už právem či neprávem, anebo o sobě či své firmě nechtějí poskytovat žádné citlivé údaje.

U některých půjček je možné zvolit, zda se mají peníze objevit na účtu klienta, nebo zda dostane tuto sumu poštovní poukázkou. Poště samozřejmě dodání peněz trvá několik dnů, ale za to se klient vyhne všetečnému zájmu všech, kteří mají právo s jeho účtem disponovat. Může to být rodina, ale třeba také konkurzní správce či exekutor.

Bankovní půjčky

Banky jsou tradičními institucemi na poskytování úvěrů pro jednotlivé osoby, rodiny, živnostníky i firmy. Vždy to byly tak trochu byrokratické molochy vyžadující spoustu papírů, návštěv a prokazování příjmů nebo majetku. V posledních letech se ovšem poučily od nebankovních finančních společností a byrokracii omezily. Poskytují menší půjčky od jednotlivých tisíců po statisíce korun.

Renomované finanční ústavy pod novými názvy a v lepší kondici poskytují peníze za nízké úroky, které letos klesly až k 10 %. Nižší částky lze sjednat i po internetu. Splácí se několik let. I u banky je potřeba mít na paměti, že je potřeba vypůjčené peníze vracet včas podle předepsaného splátkového kalendáře.

Půjčky bez doložení příjmu

Půjčky bez doložení příjmu typicky využívají lidé, kterým došly peníze před výplatou. Jedná se o nebankovní půjčky ve výši až 10 000 Kč, která jsou po internetu schvalovány ihned bez zbytečných formalit a peníze jsou dodány klientům na účet během několika desítek minut.

Takové půjčky se mohou hodit také lidem, kteří nejsou schopni doložit pravidelný příjem – například nezaměstnaným, pracovníkům v šedé zóně ekonomiky na nejasné hraně mezi legálním a nelegálním příjmem, zaměstnancům s variabilní mzdou, obchodníkům pracujícím za provize a mnohým dalším, které neumí banky vměstnat do kolonek ve svých formulářích.

Nejčastěji se jedná o spotřebitelské úvěry, kde se nedokládá ani účel, na co budou peníze využity. Dají se jimi splatit menší, ale urgentní dluhy, dorovnat rodinný rozpočet před výplatou, nebo třeba koupit důležitou věc do domácnosti či firmy.

Půjčka bez doložení příjmu je tedy jednoduchý způsob získání prostředků pro téměř každého, který potřebuje rychle peníze. Měli byste mít ovšem na paměti, že je potřeba tyto finance také rychle vrátit ať už najednou, nebo ve splátkovém kalendáři.

Jak si vybrat na webu PůjčkyPřehledně.cz?

Vyberte si kategorii půjčky a částku, kterou potřebujete. Neberte si zbytečně velkou částku, ačkoliv to vypadá lákavě, protože ji budete později zase splácet.

U vybraných půjček si přečtěte přesné podmínky, za kterých se peníze půjčují. Rámcově jsou podmínky podobně, ale v detailech se mohou lišit.

Potom už jenom kliknete na ikonku VYPOČÍTAT (zjistíte přesné splátky a vyplníte osobní údaje) a potom na ikonu ZAŽÁDAT O PŮJČKU (za pár minut dostanete potvrzení, že půjčka byla schválena) a peníze putují na váš účet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *