bohemians-fans Starosta Bohumil Zoufalík dnes na Facebookovém profilu popsal své řešení kauzy stadionu Bohemians. Uvádíme jeho plné znění.

Pro ty, kteří se dlouhodobě v nákupu, prodeji a finančních hrátkách okolo fotbalového stadionu u Botiče neorientují, uvádíme základní fakta:

1993 Bohemku kupuje Sparťan Dalibor Lacina, patří jí stadion i klub

1996 Bohemians kupuje Pavel Švarc a rozkrádá ji. Vedení klubu mu v tom nebrání, ačkoliv v něm sedí trenér Vlastimil Petržela a legendární hráč Antonín Panenka.

2005 Bohemians končí v konkurzu. Stadion kupuje Bohemians Real, klub zachra??ují svými penězi fanoušci.

2011 Zastupitelstvo Prahy 10 vymýšlí, jak stadion odkoupit. Opozice má tuto transakci za plýtvání veřejnými penězi.

2014 Těsně před komunálními volbami tlačí rada a zastupitelstvo své řešení: chce vyměnit vedlejší parkoviště (rozuměj stavební parcelu) za stadion (rozuměj ekonomicky bezcennou plochu) a ještě doplatit velké peníze společnosti Bohemians Real. Odhaduje se, že Bohemians Real patří přes prostředníky kmotru Tomáši Hrdličkovi a stále v něm figuruje původní Dalibor Lacina. Tomuto řešení brání Magistrát.

2015 …? Praha 10 se finančně vyčerpala nákupem stadionu. Hraje na něm jen sportovně bezvýznamné mužstvo mužů, které možná spadne ze současné 2. ligy do příští 3. ligy, kde už nejednou bylo. Stadion je zastaralý a na spadnutí, jsou potřeba stamilionové investice. Vedle na bývalém parkovišti vyrůstá ohyzdný kancelářský komplex, doprava se zahušťuje, Vršovičtí nemají kde zaparkovat…?

Prohlášení starosty Bohumila Zoufalíka (vyhozený z ODS, dnes Nezávislí pro Desítku):

Rada schválila pořízení Ďolíčku, svolal jsem zastupitelstvo.

Radní Prahy 10 i přes obstrukce ze strany pražského primátora Tomáše Hudečka (TOP 09) schválili směnu nemovitostí fotbalového stadionu Ďolíček za městské pozemky.

Obchod, jehož součástí je i finanční doplatek, musí ještě schválit místní zastupitelstvo a magistrátní úředníci potvrdit návrh na vklad do katastru nemovitostí. Mimořádné zastupitelstvo s tímto bodem programu jsem svolal na 2.října. Záměr na koupi stadionu schválili zastupitelé Prahy 10 již v květnu tohoto roku. Tento záměr městská část v souladu s právními předpisy předložila k vyjádření pražskému magistrátu, který se k němu měl do konce července vyjádřit. Podle našeho názoru podloženého právními posudky, dotyčnou směnu může nyní schválit přímo městská část, protože zákonná lhůta pro vyjádření ze strany magistrátu již uplynula.

Praha 10 tímto dnešním aktem napl??uje nejen svým programovým prohlášením deklarovanou snahu zachránit tradiční stadion Ďolíček, ale i pomoci fotbalovému klubu Bohemians 1905. S tím již schválila uzavřené smlouvy na pronájem stadionu za symbolickou korunu na rok po dobu 20 let. Tato smlouva vejde v platnost v okamžiku převodu stadionu do majetku městské části a souvisejícího zápisu do katastru nemovitostí.

Čtěte novodobou historii Bohemians:

Klokani dostali výpověď z Ďolíčku. Muže za to Radnice Prahy 10, Antonín Panenka a zločin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *