Metro Strašnická

Za pět minut dvanáct? Nebo už po půlnoci? Na Strašnické se rozhoduje o škole, radnici a miliardách, které patří občanům Prahy 10.

O uplynulém víkendu udělali radní Prahy 10 názorový a ekonomický kotrmelec. Prohlásili, že strašnickou školu, o kterou se drahná léta nestarali a dokonce ji už dávno vystěhovali, vrátí dětem. Snaží se tím občany přesvědčit, že jsou muži a ženami na svém místě, neboť se starají o svěřený majetek. Zároveň ve druhém plánu ustupují nátlaku občanských sdružení a opozičních politických stran, které chtějí zvelebovat veřejné prostory. Dnes vyšel najevo i třetí plán spojený se školou na stanici metra Strašnická – celopražský Magistrát pohrozil Praze 10, že ji školu odebere, když ji řádně nevyužívá.

Velká strašnická škola na významném místě je podle Magistrátu v zanedbaném stavu. Jak by také ne, když se v ní neučí, nesídlí v ní žádné vzdělávací zařízení a dokonce je od roku 2009 prázdná!

Čtěte více: Volby se blíží. Nebudeme zlí, školu neukradneme…

Radní ji chtěli zašantročit spolu se zahradou a vedlejším tržištěm, ze kterého také kdysi vypudili život. Mysleli si, že jim projde megalomanský plán na novou radnici za miliardu korun právě na tomto místě. Plány před veřejností tajili tak dlouho, až lidem došla trpělivost a právě běží sběr podpisů na referendum o této obří investici.

Hlavnímu městu došla trpělivost

Strašnická škola patří hlavnímu městu Praze a městská část Praha 10 ji má pouze ve správě. Při tom se jedná o památkově chráněnou budovu ze začátku 20. století.

„Městská část zanedbává povinnost chovat se ke svěřenému majetku s péčí řádného hospodáře,“ píše se v dokumentu, který Magistrát posílá radnici Prahy 10. „Vstup na zahradu je uzavřen, ale prostory před budovou jsou díky otevřenému vstupnímu chodníku a navazujícímu nízkému oplocení přístupné vandalům. Omítka budovy je v dostupné výšce celoplošně poškozená sprejem.“

Na nápravu má radnice 60 dní. Tak jsme zvědavi, co s tím udělá. Zvlášť, když první řízení o odebrání školy začalo už vloni v listopadu, čemuž se městská část ještě ubránila.

Zobrazit místo Budovy Praha 10 na větší mapě

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *