Strašnice, nová škola.

V bývalé základní škole ve Strašnicích se natáčí seriál o Albertu Einsteinovi. Deset dílů se bude vysílat pod názvem Genius a jeho režisérem je Ron Howard. Filmaři si prázdnou budovu rezervovali do února roku 2017.

Připomeňme, že tak zvaná Nová strašnická škola je opuštěná už mnoho let. Chátrání začalo za vlády ODS – starostů Vladislava Lipovského, Milana Richtera a Bohumila Zoufalíka. Nejdříve byly roku 2009 z lukrativní budovy na drahém pozemku vystěhovány děti, následovali je trhovci z vedlejší oblíbené tržnice.

Záměr tehdejšího vedení radnice nebyl zřejmý. Nejspíš se čekalo na výhodnou nabídku spojenou s pořádnými korupčními penězi. 

Po změně obecní vlády v Praze 10 dostaly události spád. Radmila Kleslová (ČSSD, ANO, StB) a Ivana Cabrnochová (SZ, ČSSD) se rozhodly, že na Strašnické nechají postavit novou radnici za miliardu. Rozuměj – stála by nejméně dvakrát až třikrát tolik, byly by to komerční kanceláře, obchody a možná byty, a k tomu by byla přistavěná budova radnice. 

Čtěte více: Nebudeme zlí, školu neukradneme 

Vše bylo tak neuvěřitelně okaté, že do věci vložil pražský Magistrát. Jemu totiž budova patří a Praze 10 ji propůjčuje na školské účely. Pohrozil radnici, že jí školu odebere, pokud nezačne situaci řešit.

Zatím se záležitost Strašnické školy nikam nepohnula. Pozitivní na celé věci je, že nikdo veřejně neříká, že chce školu nebo pozemek pod ní využít na něco jiného, než pro vzdělávací instituci.

Čtěte více: Vykašlali jsme se na barák

Strašnice, nová škola.
Strašnice, nová škola. FOTO: VitVit – Wikimedia


Zobrazit místo Turistika na větší mapě

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *