bohdalec-zapadslunce-nahled

Poslední rozloučení je poslední záležitostí, kterou můžeme poskytnout zesnulému na tomto světě. I nejobyčejnější, nejchudší a nejosamělejší člověk si zaslouží úctu a pokoru při své poslední cestě. Důstojný doprovod mu poskytují příbuzní a přátelé, kterým obvykle pomáhá pohřební služba.

Foto: Kuba Turek jakub.turek@desitka.cz

Pohřební ústava Pegas CZ sice sídlí v centru metropole, ale své kanceláře má otevřené také v jednotlivých městských částech. V Praze 10 lze pohřeb zařídit na adrese Oblouková 766/16 každý všední den od 8 do 16:30 hodin. Pokud pojedeme městskou hromadnou dopravou, vystoupíme z tramvaje číslo 6, 7, nebo 24 ve stanici Oblouková poblíž stadionu Bohemians 1905.

Kancelář v Obloukové ulici

Telefon na objednání pohřbu do kanceláře Pegasu v Praze 10 je v pracovní dobu 271 721 179. Nonstop telefon do centrály je 725 900 800 a lze ho využít v naléhavých situacích. Bezplatná zelená linka je zřízena na čísle 800 176 423.

Zákon o pohřebnictví zakazuje veřejně uvádět ceny pohřebních služeb. Neuděláme to tedy ani my. Cena pohřbu v nejběžnějších případech dosahuje desítek tisíc korun. Ceny však mohou být v případě velkých pohřebních obřadů o jeden až dva řády vyšší.

Pohřební ústav Pegas CZ nabízí možnost platby za pohřeb na předem dohodnuté splátky. Při sjednání pohřbu je požadována pouze záloha a doplatky jsou rozvržené do splátkového kalendáře. Pokud pozůstalí nechtějí nosit s sebou hotovost a platí na místě, jsou jim k dispozici terminály na platební karty.

Pohřební služba přijede domů

Úmrtí v rodině je vždy velmi smutná záležitost, která vzbuzuje silné emoce. Pegas proto nabízí bezplatnou návštěvu svých specialistů u vás doma, kterou lze domluvit telefonicky. Sjednavatelky s sebou berou vše potřebné, včetně barevných katalogů pro lepší orientaci při výběru květinových darů, obřadních síní, rakví a návrhů smutečního oznámení. Smuteční oznámení vytisknou hned při sjednání pohřbu.

Co je nutné zařídit?

K objednání pohřbu potřebuje pohřební služba tyto náležitosti:

  • občanský průkaz zesnulého (pokud je k dispozici)
  • rodný a oddací list zesnulého (pokud je k dispozici)
  • oblečení do rakve (předává se v kanceláři)
  • občanský průkaz objednavatele pohřbu (údaje zapisuje pohřební služba)

Pro sjednání pohřbu není třeba potvrzení o úmrtí. Pohřeb lze sjednat i v pohřební službě, která se nepodílela na odvozu zemřelého z bytu či nemocnice.

V kanceláři pohřební služby byste měli dostat veškeré důležité informace o pohřbu. Můžete se podle nich rozhodnout o smutečním rozloučení, zpopelnění, pohřbu do země, církevních pohřbech, rozptylu, vsypu a uložení urny. Důležité je také vědět, jak odhlásit zdravotní pojištění a případně důchod. Lze také požádat o příspěvek na pohřeb, tak zvané pohřebné.

Pohřební ústav za vás vyřídí také květinové dary, smuteční oznámení a úmrtní list.

5 smutečních síní ve Strašnicích

Pohřební obřady se v Praze 10 konají podle přání pozůstalých ve smutečních síních Krematoria Strašnice: Velká obřadní sí??, Malá Baxova obřadní sí??, Nová obřadní sí?? na Olšanech, Ústřední obřadní sí?? na Olšanech, Vinohradská kaple.Zobrazit místo Služby Praha 10 na větší mapě

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *