Pohřební ústav Pegas CZ zařizuje poslední rozloučení v celé Praze

bohdalec-zapadslunce-nahled

Poslední rozloučení je poslední záležitostí, kterou můžeme poskytnout zesnulému na tomto světě. I nejobyčejnější, nejchudší a nejosamělejší člověk si zaslouží úctu a pokoru při své poslední cestě. Důstojný doprovod mu poskytují příbuzní a přátelé, kterým obvykle pomáhá pohřební služba.

Foto: Kuba Turek jakub.turek@desitka.cz

Pohřební ústava Pegas CZ sice sídlí v centru metropole, ale své kanceláře má otevřené také v jednotlivých městských částech. V Praze 10 lze pohřeb zařídit na adrese Oblouková 766/16 každý všední den od 8 do 16:30 hodin. Pokud pojedeme městskou hromadnou dopravou, vystoupíme z tramvaje číslo 6, 7, nebo 24 ve stanici Oblouková poblíž stadionu Bohemians 1905.

Kancelář v Obloukové ulici

Telefon na objednání pohřbu do kanceláře Pegasu v Praze 10 je v pracovní dobu 271 721 179. Nonstop telefon do centrály je 725 900 800 a lze ho využít v naléhavých situacích. Bezplatná zelená linka je zřízena na čísle 800 176 423.

Zákon o pohřebnictví zakazuje veřejně uvádět ceny pohřebních služeb. Neuděláme to tedy ani my. Cena pohřbu v nejběžnějších případech dosahuje desítek tisíc korun. Ceny však mohou být v případě velkých pohřebních obřadů o jeden až dva řády vyšší.

Pohřební ústav Pegas CZ nabízí možnost platby za pohřeb na předem dohodnuté splátky. Při sjednání pohřbu je požadována pouze záloha a doplatky jsou rozvržené do splátkového kalendáře. Pokud pozůstalí nechtějí nosit s sebou hotovost a platí na místě, jsou jim k dispozici terminály na platební karty.

Pohřební služba přijede domů

Úmrtí v rodině je vždy velmi smutná záležitost, která vzbuzuje silné emoce. Pegas proto nabízí bezplatnou návštěvu svých specialistů u vás doma, kterou lze domluvit telefonicky. Sjednavatelky s sebou berou vše potřebné, včetně barevných katalogů pro lepší orientaci při výběru květinových darů, obřadních síní, rakví a návrhů smutečního oznámení. Smuteční oznámení vytisknou hned při sjednání pohřbu.

Co je nutné zařídit?

K objednání pohřbu potřebuje pohřební služba tyto náležitosti:

  • občanský průkaz zesnulého (pokud je k dispozici)
  • rodný a oddací list zesnulého (pokud je k dispozici)
  • oblečení do rakve (předává se v kanceláři)
  • občanský průkaz objednavatele pohřbu (údaje zapisuje pohřební služba)

Pro sjednání pohřbu není třeba potvrzení o úmrtí. Pohřeb lze sjednat i v pohřební službě, která se nepodílela na odvozu zemřelého z bytu či nemocnice.

V kanceláři pohřební služby byste měli dostat veškeré důležité informace o pohřbu. Můžete se podle nich rozhodnout o smutečním rozloučení, zpopelnění, pohřbu do země, církevních pohřbech, rozptylu, vsypu a uložení urny. Důležité je také vědět, jak odhlásit zdravotní pojištění a případně důchod. Lze také požádat o příspěvek na pohřeb, tak zvané pohřebné.

Pohřební ústav za vás vyřídí také květinové dary, smuteční oznámení a úmrtní list.

5 smutečních síní ve Strašnicích

Pohřební obřady se v Praze 10 konají podle přání pozůstalých ve smutečních síních Krematoria Strašnice: Velká obřadní sí?, Malá Baxova obřadní sí?, Nová obřadní sí? na Olšanech, Ústřední obřadní sí? na Olšanech, Vinohradská kaple.


Zobrazit místo Služby Praha 10 na větší mapě

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.