slunecnice-trh2-nahled Stánky a prodejní boudy jsou v pohybu. Co bylo včera, dnes už neplatí. Zaznamenali jsme, co se na trzích a dalších prodejních místech v poslední době změnilo.

Vršovice

Před obchodním centrem Eden se během léta konají pravidelné trhy každou středu a pátek. Fungují pod vedením soukromé obchodní společnosti.

Na Kubánském náměstí fungují farmářské trhy pod vedením radnice. Otevřeno je vždy v úterý, čtvrtek a sobotu.

Strašnice

Stánek s ukrajinskými potravinářskými specialitami u zastávky tramvaje Na Hroudě v Průběžné ulici bohužel zkrachoval.

V podchodu spojujícím hřiště Gutovka se stanicí metra Strašnická změnil stánek s pečivem sortiment na cukrářské výrobky. Pečivo se totiž lépe prodává přímo ve vestibulu metra.

Dobře se tam zavedla vinárna spojená s výčepem a prodejnou vína. Funguje také občerstvení prodávající pizzu do ruky. Pizzy jsou sice z poctivých surovin, ale občas nedopečené nebo studené. Až na jednu výjimku byly uzavřeny stánky s cetkami jako kabelky, šperky a oděvy.

Zahradní Město

Farmářský trh Slunečnice v Jablo??ové ulici vedle obchodního centra Květ se fakticky rozpadl. Radnice ho minulý rok zřídila jako doplněk ke Kubáni, kterou převzala od soukromé firmy do obecních rukou.

Každý den tam aspo?? stojí stánek se sladkým i slaným pečivem. Rozsáhlý stánek se zeleninou naproti přes ulici u vchodu po polikliniky Zahradní Město zůstává v provozu a počet prodavačů se rozšířil na tři.

Ve stánku s rychlým občerstvením před obchodním centrem Květ se už po několikáté změnil provozovatel a obměnil sortiment. Teď stánek inzeruje pizzu a noky. Nijak velký zájem však mezi zákazníky nevzbudil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *