podlesky-201203b-nahled Portál KOUP???NÍ.cz uveřej???uje popisy, mapy, fotografie, videa a komentáře z třinácti set míst, kde se dá koupat na území České republiky. Letos podle statistik tohoto nejrozsáhlejšího portálu probíhalo léto normálně. Lidé na něm vyhledávali nejoblíbenější koupaliště pod otevřenou oblohou. Rozložení dotazů při tom zhruba odpovídalo využívání internetu v Česku.

Text a foto: KOUP??NÍ.cz www.koupani.cz

slavia-bazen-venku-e-nahled

„Když vládne dlouhodobě stálé a teplé počasí, čtenáři u nás hledají informace především o velkých a oblíbených vodních plochách v rozumné dojezdové vzdálenosti od velkých měst,“ uvádí publisher portálu KOUP???NÍ.cz Jakub Turek.

Okolí Prahy je nejzajímavější

Přední místa ve statistikách proto obsadilo okolí Prahy. „Na prvním místě se logicky umístila Hostivařská přehrada, která byla po třech letech napuštěná a vyčištěná. Budí tedy velký zájem Pražanů.“

Na předních příčkách ve vyhledávání se dále umístily pískovny v Polabí. Mají to sem blízko obyvatelé velkých aglomerací. Autem, vlakem, autobusem nebo na kole jsou dosažitelné za pár desítek minut z Prahy, Mělníka, Brandýsa a také Mladé Boleslavi.

Vloni často pršelo

„Vloni jsme zaznamenali velký zájem o menší a méně známá koupaliště kvůli častým dešťovým přehá??kám,“ uvádí publisher portálu KOUP???NÍ.cz Jakub Turek. „Při stálém počasí čtenáři hledají na internetu velká a vzdálenější koupaliště i přehradní nádrže, které si dlouhodobě drží dobrou pověst. Při lo??ských rychlých změnách počasí chtěli lidé využít každý slunečný den, a proto se koupali i v méně atraktivních, ale bližších lokalitách.“

Nejhledanější venkovní koupaliště na KOUP??NÍ.cz:

  1. Praha – Hostivařská přehrada (vstup zdarma i placený)

  2. Praha – koupaliště Kolovraty (placený vstup)

  3. Neratovice – pískovna Mlékojedy (vstup zdarma)

  4. Všetaty – pískovna Konětopy (placený vstup)

  5. Pardubice – koupaliště Cihelna (placený vstup)

  6. Velké Losiny – Termální lázně (placený vstup)

  7. Jihlava – Vodní ráj (placený vstup)

  8. Nový Hrozenkov – koupaliště Balaton (vstup zdarma)

  9. Praha – koupaliště Petynka (placený vstup)

  10. Kostelec nad Labem – pískovna Ovčáry (vstup zdarma)

Poznámka: Údaje jsou uvedeny od začátku prázdnin do 24. srpna 2012. 

Zdroj: Google Analytics a IKE Media

hostivar-molo1-nahled

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *