AKTUALIZACE 10. října: Rocková skupina Kabát odehraje přeložený koncert 14. prosince od osmi hodin večer na zimním stadionu Slavie v Edenu. Vstupenky zdarma pro obyvatele Prahy 10 zůstávají v platnosti.

13. září: Kabát nezahraje pro modrou radnici

Rocková skupina Kabát odmítla hrát pro Občanskou demokratickou stranu v Praze 10.

Vystoupení přisprostlých postarších rockerů, kteří jsou již pár let nejoblíbenějším hudebním tělesem v Česku, měla platit radnice. Ukázalo se však, že Dny Prahy 10, které Kabáti měli uzavřít, jsou spíše propagační předvolební agitační akcí ODS.

Občanská demokratická strana ovládá již několik volebních období radnici na Desítce.

Koncert skupiny Kabát měl být přístupný pouze pro obyvatele Prahy 10. Na občanský průkaz si mohli vyzvednout vstupenky na radnici.

Radnice Prahy 10 vedená Vladislavem Lipovským (ODS) rozhodla, že za koncert Kabátu zaplatí obvyklou cenu, což je okolo tři čtvrtě milionu korun.

Co se za ty peníze mohlo pořídit…

Vstupné tedy ve skutečnosti nebylo zdarma, ale každý obyvatel desátého pražského obvodu na něj měl zaplatit šest korun. Stará babička, nahluchlý dědeček, sotva narozený kojenec, milovník dechovky, příznivec Evy a Vaška, divoký pankáč i abonent České filharmonie.

Kabát hraje už dvacet let ve stejné klasické rockové sestavě: Josef Vojtek (zpěv), Ota Váňa (kytara), Tomáš Krulich (kytara), Milan Špalek (baskytara) a Radek Hurčík (bicí). Přesto, nebo možná právě proto, vyprodává tuzemské stadiony.

Vloni na Kabát přišlo na pražský Vypich šedesát tisíc platících diváků, což bylo více než na světovou superstar Madonnu o pár dní později.

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *