misionář

26. – 28. 4. 2024 budou moct manželské páry přijet do Prahy na duchovní obnovu s indickým misionářem milosrdenství P. Jamesem Manjackalem. Manželé po celém světě nachází na těchto duchovních obnovách východisko z různých krizí, odpuštění a znovuobjevení toho, proč si řekli své “ano”. Otec James navštívil již několik měst v České republice, do Prahy však zavítá poprvé.

Rozhodnutí, které ho zavedlo z Indie do celého světa

James Manjackal se narodil v Indii. Na kněze byl vysvěcen 23. dubna 1973 a později byl jmenován profesorem v kněžském semináři v Kerale. Jedním z hlavních zlomů na jeho životní cestě bylo, když mu lékaři diagnostikovali tuberkulózu spolu s ledvinovými kameny a infekcí. Více než čtyři měsíce strávil v nemocnici s myšlenkou, že nepřežije. Během léčení ho navštívil neznámý mladý kněz, který se za něj modlil. V té chvíli otec Manjackal prožil nadpřirozené uzdravení a setkání s Duchem svatým, které změnilo jeho život. Tento nadpřirozený zážitek ho motivoval k tomu, aby se stal misionářem a podělil se o tuto zkušenost s ostatními. Jeho misijní poslání ho zavedlo do více než 86 zemí světa, kde hlásal evangelium a moc Ducha svatého.

Jak sám říká: “Z nemocnice jsem odcházel jako nový člověk s novým odhodláním a novou rozhodností. Rozhodl jsem se žít pouze pro Ježíše a hlásat jeho království. Opustil jsem své zaměstnání profesora a po 40 dnech půstu a modliteb jsem vstoupil do služby hlásání.”

misionař
Indický misionář James Manjackal. ARCHIV: Credo

Otec James byl v roce 2016 papežem Františkem jmenován misionářem milosrdenství.

Dar uzdravení a modlitby, který mohou manželé prožít při duchovní obnově s o. Jamesem Manjackalem

Manželé přichází na duchovní obnovu, aby obnovili a našli osobní vztah s Bohem. Mnoho párů po celém světě prožilo na obnovách nadpřirozené okamžiky v síle modlitby, fyzické uzdravení i uzdravení ve svých vztazích. Životní příběh P. Jamese Manjackala a jeho zkušenost s Bohem dává věřícím naději a odpověď na nalezení sebe sama.

Za několik dní v Praze

o. James Manjackal přijede poprvé do Prahy, aby vedl duchovní obnovu pro manželské páry a snoubence. Akci pořádá nadační fond Credo.

Setkání se uskuteční 26. – 28. dubna v Radiopaláci v Praze.

misionář
Duchovní obnova v Praze. REPRO: Credo

Na duchovní obnovu je nutné se přihlásit předem, protože kapacita míst je omezená.

Registraci naleznete zde: https://www.otecjames.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *