policie

Žena přistihla zloděje ve svém bytě, on ji brutálně napadl a pokusil se znásilnit 

Kriminalisté z 9. oddělení obecné kriminality Obvodního ředitelství Prahy IV. prosí veřejnost o pomoc při pátrání po dosud neznámém pachateli.

Hledaný muž v pátek 6. října vnikl otevřenými balkónovými dveřmi do bytu v ulici Na Křivce v Praze 10, kde začal krást. Majitelka se však s mužem potkala přímo v chodbě bytu. Ten na čtyřiačtyřicetiletou ženu zaútočil a opakovaně ji udeřil do hlavy a především do obličeje. Posléze poškozenou strhl na pohovku a za nepřestávajícího bití se ji pokusil znásilnit, napadená se však po celou dobu bránila a křičela o pomoc. Naštěstí se jí podařilo vzít tyč od vysavače, který stál u pohovky. Několikrát pachatele udeřila trubkou do hlavy.  Po několikaminutovém boji se ženě podařilo utéct na chodbu a muž s odcizenými věcmi utekl balkónovými dveřmi pryč. Žena při napadení utrpěla mnohačetná poranění na celém těle a velký psychický šok. Muž z bytu odcizil kabelku s peněženkou, finanční hotovostí, platebními kartami, doklady a notebook. Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu krádež, znásilnění a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což mu hrozí trest odnětí svobody v délce až pěti let.

policie
Kradl a znásilňoval na Bohdalci 6. října. Znáte ho? IDENTIKIT: Policie ČR

Popis: Jedná se o muže ve věku kolem třiceti až pětatřiceti lety, vysokého přibližně 170 cm, střední postavy. Hledaný měl snědou pleť, kulatý obličej, pleš, tmavé oči, silnější obočí. Na sobě měl tmavou bundu, šedé tričko, černé kalhoty s opaskem s kovovou přezkou ve tvaru čtverce šedé barvy a mluvil s romským přízvukem.

„Na základě popisu ženy kriminalisté sestavili identikit hledaného muže, který se pokusu o znásilnění a napadení dopustil. V této souvislosti prosíme veřejnost o pomoc. V případě, že poznáváte muže na identikitu, informace prosím předejte na linku 158,“ žádá policejní mluvčí kapitánka Eva Kropáčová.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *