Pavel Nedvěd

Hlavním cílem mnoha fotbalistů hrajících v evropských klubech je vyhrát hlavní klubovou trofej UEFA – Ligu mistrů. Uspělo mnoho skvělých hráčů. Existuje ale také velké množství špičkových hráčů, kteří se zasloužili o titul vítězů Ligy mistrů, ale nikdy nedokázali se svým týmem vyhrát trofej. Na seznamu takových sportovců je i legendární český záložník Pavel Nedvěd.

V tomto článku budeme hovořit o některých slavných fotbalistech, kteří navzdory svému talentu a popularitě nedokázali vyhrát Ligu mistrů. A register v jedné z populárních sázkových společností v České republice budete moci tipovat vítěze nadcházející Ligy mistrů a také velké množství dalších turnajů a šampionátů.

11 nejlepších hráčů, kteří si zasloužili vyhrát Ligu mistrů

Je mnoho špičkových hráčů, kteří nevyhráli Ligu mistrů. Například ze současných hráčů se mi hned vybaví Harry Kane, který za celou svou kariéru nemohl vzít ani prvenství v Premier League. Pozornost ale budeme věnovat hráčům, kteří již ukončili svou kariéru a rozhodně se nebudou moci stát vítězi Ligy mistrů.

Z takových hráčů jsme vytvořili celý tým. A našel slavné jméno pro každou pozici na hřišti. Naše top 11 vypadá takto:

 • Brankář: Gianluigi Buffon;
 • Obránci: Lilian Thuram, Laurent Blanc, Fabio Cannavaro, Gianluca Zambrotta;
 • Záložníci: Pavel Nedvěd, Michael Ballack, Lothar Matthäus;
 • Útočníci: Gabriel Batistuta, Ronaldo, Zlatan Ibrahimovic.

Pojďme si promluvit o některých z těchto hráčů.

Pavel Nedvěd

Pavel Nedvěd je jedním z nejslavnějších a nejsilnějších záložníků své éry. Čech má na kontě velké množství individuálních ocenění, včetně Zlatého míče v roce 2003. Pavel se stal majitelem pohárů a vítězem mistrovství České republiky a Itálie v různých týmech. Je také dvojnásobným vítězem mistrovství Evropy v české reprezentaci. Ale Liga mistrů nebyla hráči nikdy předložena.

V roce 2003 se Juventus, za který český záložník v té době hrál, dostal až do finále. V tomto utkání ale nemohl nastoupit Pavel, který ve hře chyběl kvůli žlutým kartám. Stará dáma v té konfrontaci prohrála s Milánem. Kdo ví, kdyby byl na hřišti český záložník, možná by se zápas vyvíjel jinak.

Gianluigi Buffon

Buffon je legendární brankář. Gólman si třikrát zahrál finále Ligy mistrů, ale nemohl se stát vítězem. Juventus třikrát prohrál s Milánem, Barcelonou a Realem Madrid.

Brankář má na kontě více než desítku mistrovství v národních šampionátech, velké množství pohárů a ještě více individuálních ocenění. S italským národním týmem se Buffon stal mistrem světa, ale nedokázal vyhrát Ligu mistrů.

V tomto ohledu je osud ostatních hráčů Juventusu z naší soupisky podobný. Fabio Cannavaro a Lilian Thuram také stihli hrát za turínský klub, sbírali ocenění v Serii A a dalších šampionátech a dobře si vedli i s národním týmem. Ale v jejich prasátku není žádné vítězství v Lize mistrů.

Michael Ballack

Ball je jedním z hlavních hráčů německého národního týmu. Fotbalista na hřišti jasně vyčníval, uměl porazit soupeře díky individuální zručnosti a také dobře střílel z velké vzdálenosti. Kariéra německého fotbalisty však byla nejednoznačná: vždy byl blízko k velkým trofejím, ale nemohl je vyhrát.

Ani jako součást Bayeru, ani v Bavorsku na mezinárodní úrovni, Ballack nedokázal dosáhnout významného úspěchu. Němec měl nejblíže k vítězství v Lize mistrů, když hrál za Chelsea. „Důchodci“ v sezóně 2007/08 hráli finále Ligy mistrů, ale prohráli v dramatickém zápase s Manchesterem United.

Ronaldo

Ronaldo je dvojnásobným mistrem světa (1994 a 2002) a také stříbrným medailistou (1998) v Brazílii. Sérii ocenění se fotbalistovi podařilo posbírat také v Nizozemsku, Itálii, Španělsku a Brazílii. Hráč hrál jako součást takových gigantů jako:

 • Real Madrid;
 • Barcelona;
 • Inter;
 • Milan;
 • PSV.

Fotbalista zůstal legendou Realu Madrid, ale nedokázal vyhrát Ligu mistrů.

Zlatan Ibrahimovič

Ibrahimovič měl spoustu šancí zvednout nad hlavu hlavní evropskou klubovou fotbalovou trofej. V Lize mistrů dokázal Švéd hrát za sedm různých týmů:

 • Ajax;
 • Barcelona;
 • Milan;
 • Inter;
 • PSG;
 • Juventus;
 • Manchester United.

Přesto se fotbalistovi nepodařilo zahrát ani ve finále. Maximálním úspěchem je zápas v semifinále, kde se Švéd probojoval do Barcelony. Přes více než 30 trofejí na klubové úrovni Ibrahimovič nevyhrál Ligu mistrů. Fanoušci si fotbalistu zapamatovali ani ne tak pro jeho úspěchy, jako pro jeho osobní činy na fotbalovém hřišti.

Pavel Nedvěd
Fotbalista Pavel Nedvěd. FOTO: Mostbet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *