Kotěrova vila

Pokud jste se rozhodli prodat svůj dům, musíte zvážit spoustu věcí. Při procházení internetových stránek prostřednictvím svého HONOR X6 jste jistě viděli nabídky domů online. Existuje mnoho faktorů, na které musíte při prodeji svého domu myslet.

Než prodáte svůj dům, měli byste zvážit tyto důležité záležitosti:

Připravte všechny doklady

Než začnete prodávat svůj dům, musíte si předem připravit všechny doklady. To platí zejména v případě, že jste koupili svůj dům od někoho jiného.

Papírování je složitější z mnoha důvodů. Dům nemusí mít nezbytné doklady, když jste jej dostali, zdědily či koupili. Některé dokumenty se mohly ztratit během nehod, stěhování, oprav či rekonstrukce domu.

Potřebujete například originální prodejní smlouvy, dokumenty o hypotékách, o pojištění, záruční listy, doklady o úpravách domu a jejich povolen a následné kolaudaci či schválení. Tyto dokumenty dávají kupcům představu o podrobnostech vašeho domu. Pomáhají jim i vám uzavřít férový obchod.

Realitní makléře nebo raději ne?

Možná jste jednali s realitním makléřem, když jste dům kupovali pro sebe. Byl to on, který vám poskytl podrobnosti o domě a pomohl vám dokončit všechno papírování spojené s koupí nemovitosti.

dům
Venkovský dům.

Je to jeho práce. Je to on, kdo udělá vše, aby se prodej uskutečnil. Ale je skutečně nutné na prodej domu najmout realitního makléře?

Odpověď na tuto otázku závisí na umístění vašeho domova. Pokud polohu domu vidí spousta realitních kanceláří a lidí, kteří chtějí v dané lokalitě koupit dům, nepotřebujete realitního makléře. Ušetříte peníze za jeho provizi.

Pokud se ale váš dům nachází v oblasti, kde se žádného kupce sami od sebe nedočkáte, potřebujete někoho, kdo se vyzná na trhu a kdo vám udělá reklamu. Může mluvit s potenciálními kupci a prezentovat vše, co potřebují vědět, aby mohl váš dům prodat.

Dům prodávejte ve správný čas

Musíte se podívat na realitní klima a zkontrolovat, zda je správný čas prodat váš dům. Přečtěte si novinky na svém HONOR X6 a podívejte se na trend, pokud jde o celkové prostředí realitního podnikání. Pokud ceny nemovitostí klesají, je na čase svou nemovitost co nejdříve prodat.

Prodej nemovitosti ovšem podléhá nejen dlouhodobým trendům, ale také sezonním náladám trhu. Teplejší období inspiruje lidi k hledání nového domova. Během podzimu a zimy nemůžete prodat svůj dům za tolik peněz, kolik byste chtěli.

dům bazén
Moderní luxusní dům s bazénem.

Stanovte rozpočet na opravy a renovace

Prodej nebo koupě domu neznamená, že vše bude dokonalé od začátku do konce. Dům může být ve skvělém stavu, když jste ho koupili, ale věci nemusí zůstat stejné po několika letech.

Musíte zkontrolovat svůj dům a zjistit, zda existují nějaké opravy, které musíte provést, než jej prodáte. Rozpočet na tyto drobné i větší opravy může ovlivnit prodej vašeho domu. Pokud kupující uvidí, že část domu potřebuje zásadní opravu, nemusí k prodeji nakonec vůbec dojít.

Měli byste také osvěžit svůj domov a dát mu mladistvý vzhled. Drobné opravy, jako je malování nebo výměna některého nábytku, může pomoci zvýšit hodnotu vašeho domu při prodeji.

Závěr

Když je čas prodat svůj dům, prostě to víte. A když si to uvědomíte, měli byste udělat vše pro to, abyste prodali za co nejvyšší cenu.

Udělejte si kontrolní seznam věcí, které musíte zvážit, než vstoupíte do procesu prodeje. Pořiďte si svůj telefon HONOR X6 a začněte třídit vše, od rozvrhu až po stránky, kde můžete svůj dům prodat. Přejděte ke správným zdrojům a vytvořte správná připojení, abyste pro svůj dům získali tu nejlepší nabídku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *