Botič Nusle

Rio Botičo se letos na podzim znovu nekonalo. V Botiči ovšem čas od času teče dost vody, aby se dal splout mimo hromadnou vodáckou akci.

Podívejte se na zajímavá místa Botiče, která si můžete prohlédnout ze břehu. Nafilmovali jsme je za stavu hladiny přibližně odpovídající oficiálnímu splutí. Doplnili jsme je o záběry z předchozích vodáckých akcí Rio Botičo.

HOSTIVAŘ: Na křižovatce ulic U Břehu a Zápotoční končí opěrná zeď a na jejím konci roste uprostřed zatáčky v korytě mohutný strom. Vždy se na ní namotá několik kanoí a zatarasí úzký průjezd pro ostatní.

Jez u Rybářské bašty vypadá lehce, ale váleček pod pod ním je šikmý a záludný.

Jez Rybí přechod je úzký. Kajaky ho musejí skákat, a proto potřebují větší rychlost. Nafukovací kanoe přes korunu sklouznou jako jitrnice, a tedy najíždějí k jezu pomalu. Tvoří se tady dopravní zácpy.

PRÁČE: Pod Kozinovým náměstím plujeme nedávno opevněným korytem. Břehy jsou ovšem už přirozeně zarostlé a příroda vypadá jako lesopark.

Vysoký sklopný jez Marcela obvykle slouží rybářům a výletníkům na kole i pěšky. Vodáci ho sjíždějí jako adrenalinovou atrakci.

ZÁBĚHLICE: Svižný proud vytváří hluboce zaříznuté meandry a drobné peřejky.

NUSLE: Dolní tok Botiče je kompletně uzavřen do kamenných zdí. Pod Nuselským mostem měří průtok automatický limnigraf.

Skrze park Folimanka dospějeme ke středověkým hradbám mezi Vyšehradem a Novým Městem. Na Slupi vtéká Botič do 3/4 km dlouhého tunelu a za ním ústí do Vltavy pod Železničním mostem.

Doporučené vybavení

Kajak nebo turistická kanoeplovací vestaneoprenové rukaviceházečkafunkční prádlovodácká bunda, helma, lodní vak na drobnosti, chytré hodinkylékárničkaoutdoorový mobiloutdoorová kamera nebo kompaktní fotoaparát, náhradní oblečení a obuv, silné ponožky, jídlo a teplé pití v termosce. Peníze, doklady, pojištění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *