fototapeta

Úklid si téměř vždy představujeme jako soubor činností, které jsou zaměřeny na odstranění prachu, nečistot a vrácení věcí na jejich původní místa. Je to skoro pravda. Cílem úklidu ale je také to, abyste se v čistém bytě cítili příjemně.

Bohužel jen málo lidí má možnost udržovat byt pravidelně v čistotě. To je obvykle způsobeno nadměrnou pracovní zátěží. Proto má moderní společnost možnost využít služeb úklidových firem, které jí výrazně usnadňují život.

Profesionální úklid má vždycky více výhod

Zaprvé nemusíte trávit spoustu času a energie vysáváním, mytím podlah, utíráním prachu, praním, žehlením apod. Zkušení uklízeči Ohayno zvládnou každý úkol během několika hodin, v případě jednoduchých prací dokonce během několika minut. Při úklidu ani nemusíte být přítomni. Vše můžete svěřit uklízečům, kteří vám předají čistý byt nebo vám po skončení práce jednoduše nechají klíče.

Pokud se jedná o pravidelný úklid, měl by se dělat 2-4x za měsíc, aby bylo možno udržet vaši domácnost ve stálé čistotě. Generální úklid se obvykle provádí jednou za půl roku. Důkladným mytím a čištěním všech prostor zabráníte hromadění prachu a šíření bakterií v bytě.

Jednorázovým úklidem můžete můžete vyřešit naléhavý problém, jako třeba rychlý úklid kanceláře po večírku. Většina úklidových firem se snaží poskytovat své služby kvalitně, protože záleží jim na spokojenosti klientů.

Úklid prováděný profesionály bude mnohem účinnější a dokonalejší. To je dáno kvalitním školením a zkušenostmi pracovníků. Zároveň používají správné přípravky pro každý materiál.

vysavač
Vysavač je základním strojem pro čistou podlahu v bytě, domě i kanceláři. FOTO: Lepší úklid

Jak správně vybrat čistící prostředky?

Pokud se rozhodnete uklízet sami, zjistěte, jaké čisticí prostředky byste měli používat. Běžně používané výrobky obsahují látky, které mohou být škodlivé pro lidské zdraví. Patří mezi ně karcinogeny, aromatické látky, dezinfekční přísady nebo konzervační látky, které podporují množení rakovinných buněk, narušují hormonální rovnováhu nebo způsobují silné alergie.

Proto byste měli dávat přednost ekologickým čistícím prostředkům. Díky svému složení jsou bezpečné pro lidské zdraví i přírodu. Lze je používat v bytě s malými dětmi a domácími mazlíčky. Mezi takové výrobky patří univerzální ekologický čistič, který je použitelný pro všechny typy povrchů.

Při nákupu byste však měli věnovat pozornost složení výrobku. Ekologické přípravky mají obvykle na etiketě symbol květiny EU. Protože jsou vyrobeny z přírodních složek, nepění a nejsou tak silně cítit jako výrobky z běžných drogerií. Odstraňují však mastnotu a nečistoty stejně kvalitně nebo ještě lépe.

Podlaha
Podlaha je základ každého pokoje. Christopher Burns – Unsplash.com

Jak naplánovat úklidu domácnosti? 

Aby byl úklid efektivnější, je třeba vytvořit seznam úkolů a stanovit priority těch náročnějších. Nemá smysl vysávat a čistit povrchy, pokud je v bytě nepořádek. Nejdříve vše uložte na své místo: oblečení dejte do skříně, ukliďte stůl, umyjte nádobí a poskládejte ho do skříně.

Poté utřete prach ze všech povrchů a vyperte jednotlivé povlečení. Poté vyluxujte a umyjte podlahy. Podle potřeby umyjte okna. Během úklidu je také vhodné místnost vyvětrat, aby působila svěže a příjemně.

Ceny úklidu v Praze a okolí

Běžný úklid bytů a domů například bude stat cca 550 Kč. Záleží však na velikosti prostoru a míře zašpinění. Není to příliš velká cena na úklid eko-čistícími prostředky a kompletně zaškoleným personálem. V tabulce níž jsou uvedeny ceny jednotlivých služeb:

SlužbaCena
  
Běžný úklid bytuod 550 Kč
Generální úklid bytuod 20 Kč/m²
Úklid rodinného domuod 35 Kč/m²
Základní úklid bytuod 825 Kč
Mytí oken od 75 Kč/m²

Úklid je nezbytnou součástí každé domácnosti, a proto stojí za to si rozmyslet, zda mu chcete věnovat čas sami, nebo zda ho raději svěříte profesionálům a budete si užívat života naplno.

Více informací, jak rychle odstranit nečistoty z oken naleznete zde: https://www.ohayno.cz/sluzby/myti-oken/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *