semafor Zahradní Město

Čtyři smlouvy se stavebníky schválila Rada Městské části Praha 10. Radnice na základě nich získá 84,4 milionu korun pro budování a revitalizaci občanské vybavenosti. V praxi to znamená, že Desítka částku postupně investuje do rekonstrukce školních budov, vylepšování sociální péče, opravu ulic a chodníků či budování nových parkovacích míst.

Souhrnnou částku přesahující 84 milionů na vylepšování služeb a kultivaci veřejného prostoru na svém území získá desátá městská část od čtyř developerů či uskupení. Jsou jimi společnosti Duero Group, GIDEX GROUP, pětice partnerů SLPU, AdvancedDevelopment, EDIFICE Narex, RPM Invest, Barták a Vršovická 51.

Radnice s nimi uzavře smlouvy na základě Metodiky spoluúčasti privátního sektoru na veřejných výdajích při rozhodování týkajících se územního rozvoje městské části Praha 10.

„Metodiku naše zastupitelstvo schválilo v březnu roku 2020 a Desítka z ní těží finance do svého rozvoje po desítkách milionů. Princip je jednoduchý: Developeři s námi mohou uzavřít smlouvu, na základě níž nám poskytnou přesně vypočítanou částku (z hrubé podlažní plochy svých záměrů). Ta pak putuje do projektů, které zlepší život našich občanů. Peníze ze soukromého sektoru tak můžeme investovat do toho veřejného transparentně a koncepčně,“ vysvětluje Martin Valovič (ODS), místostarosta MČ Praha 10 pro územní rozvoj a plánování. 

Metodika vznikla ve spolupráci s Ústavem prostorového plánování Fakulty architektury ČVUT, inspirovala se dobrou praxí ze zahraničí i českou praxí.

Společnost Duero Group bude na Desítce stavět polyfunkční objekt V Korytech. GIDEX GROUP postaví polyfunkční dům v ulicích Černokostelecká, Limuzská. Vršovická 51 připravuje komplexní konverzi areálu KOH-I-NOOR. Uskupení SLPU, AdvancedDevelopment, EDIFICE Narex, RPM Invest a Barták transformuje bývalý areálu NAREX v Praze 10.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *