agresivní cyklista

Spor cyklisty a majitele psa, komu patří chodník, skončil pro pejskaře v nemocnici. Agresivní cyklista mu zlomil čelist. Stalo se 6. července v Hornoměcholupské ulici v Praze 10 poblíž přechodu pro chodce. Po cyklistovi pátrá policie a žádá veřejnost o spolupráci.

Aktivista pejskař narazil na drsného cyklistu

Muž, který venčil psa, potkal cyklistu na chodníku a křikl na něj, že nemá jezdit po chodníku. Cyklista zastavil, přistoupil k pejskařovi a dvěma ranami pěstí mu rozbil čelist.

Co se přesně mezi oběma muži stalo, objasňuje policie. Pejskař tvrdí, že cyklista požadoval, ať mu pes uhne z cesty, a pak do něj najel. Prý cyklistu upozornil, že se po chodníku na kole jezdit nemá.

Cyklista měl poté z kola sesednout a dvakrát udeřit pejskaře do obličeje. „Následně z místa, kde byl ještě s ženou a asi šestiletou dívkou, které byly také na kole, odjel,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

Poznáte ho? Udejte ho!

Policie žádá veřejnost při pátrání po agresívním cyklistovi. Muž je snědé pleti, vysoký asi 185 centimetrů, mohutné postavy. Na sobě měl šedé tílko a tmavé kraťasy. Horské kolo, na kterém jel, bylo staršího data výroby, žlutooranžové žíhané barvy, pravděpodobně stříkané podomácku sprejem.

Muž je podezřelý z výtržnictví a těžkého ublížení na zdraví, za což v případě odsouzení může strávit až deset let ve vězení.

agresivní cyklista
Přibližná podoba agresivního cyklisty z Hornoměcholupské ulice. IDENTIKIT: Policie ČR

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *