Michal Vitouš

Michal Vitouš získal ocenění Dobrovolník roku 2021 od radnice Prahy 10. Již čtyři desítky let vede dětské oddíly v Malešicích, Strašnicích a Vršovicích.

Kvůli nemoci se nemohl ceremoniálu ve Vršovickém zámečku zúčastnit osobně. Odměnu za něj proto převzal další vedoucí Oddílu Poutníci, kde aktuálně působí.

Dobrovolník roku 2021
Předávání cen Dobrovolník roku 2021 ve Vršovickém zámečku. FOTO: Mates

Michal Vitouš zvaný Vačice nejdříve působil v oddílu Tuláci Malešice, poté v oddílu Poutníci. Do oddílu vstoupil v roce 1989 a od té doby v něm dobrovolně pracuje dodnes. Záhy po svém vstupu do oddílu se stal hlavním vedoucím a sedmnáct let v této roli vydržel 1991-2008.

Dobrovolník roku 2021
Michal Vitouš je Dobrovolník roku 2021. FOTO: Mates

Přibližně jeden rok žádný oddíl nevedl, ale poté se k němu opět vrátil, tentokrát rozjížděl nově vznikající oddíl Poutníci. Opět pár let působil jako hlavní vedoucí, poté ale vedení předal mladším. Dnes funguje na pozici vedoucího. Aktivně se věnuje vedení každotýdenních dvouhodinových schůzek, jezdí na výpravy jednou měsíčně a na tábory jednou ročně. 

Za celou dobu působení oddílu vychoval nejméně dvě stovky dětí, naučil je mnoho dovednostem zejména související se spoluprací a zajistil jim smysluplnou zábavu.

Je autorem mnoha písní orientovaných na dětské publikum a zpívání s kytarou v přírodě nebo u ohníčku.

Michal Vitouš
Michal Vitouš, dlouholetý vedoucí Tuláků a pak Poutníků. FOTO: Kuba Turek

Dobrovolník roku na DESÍTKA.cz: 2019201620152013

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *