ortopedická podložka

Zdraví člověka do značné míry závisí na stavu jeho nohou. V této oblasti se nachází mnoho nervových zakončení a jakákoli deformace může způsobit vážné zdravotní problémy, zejména u dětí. Znalost výběru ortopedické podložky pro děti vám může pomoci překonat bolest chodidla, první příznaky plochých nohou nebo jiných potíží. Chůze po masážním povrchu stimuluje body na chodidlech, což také působí jako prevence abnormálního vývoje nohy. Senzomotoricky koberec Ortek je zdravotně nezávadná a je to účinná metoda pro zlepšení celkové pohody a prevenci ortopedických vad nohou u dětí.

Co je ortopedická masážní podložka?

Mnohem snazší a účinnější je onemocnění předcházet než jej následně léčit. Chůze naboso po trávě a nerovných cestách s oblázky je velmi užitečná. Děti ve velkých městech bohužel tuto možnost nemají.

Proto odborníci důrazně doporučují pořídit pro své dítě ortopedickou podložku, která zajistí správný vývoj nohy. To pochopíte, když si prostudujete anatomii chodidla. Dítě se bude učit chodit po hrbolatém povrchu a rozvíjí svůj vestibulární aparát.

Cvičení jsou užitečná také pro starší děti, mají pozitivní vliv na držení těla, ovlivňuje vývoj pohybového aparátu a posiluje tělo. Existuje mnoho cvičebních sestav, které při pravidelném cvičení přinášejí dobré výsledky.

Tato ortopedická pomůcka pro děti je vyrobena na gumovém nebo textilním podkladu, přední plocha má hrbolky, vypoukliny nebo oblázky. Výrobek nemusí mít obvyklý obdélníkový nebo čtvercový tvar. Výrobci nabízejí pestrobarevné potahy v podobě pohádkových postaviček pro větší zájem děti hrou.

Jak si vybrat ortopedickou podložku?

Hlavním účelem podložky je masáž chodidel. Výběr povrchu by měl vycházet z věku dítěte. Menší velikosti jsou vhodné pro batolata, starší děti budou potřebovat více prostoru. Neměli bychom však zapomínat, že se jedná o univerzální výrobek, který může používat celá rodina.

ortopedická podložka
Ortopedická podložka. FOTO: Ortek.cz

Při léčení je důležitý materiál a tvar vypouklin, proto při výběru je třeba zohlednit účel použití. Nejčastěji se vyskytují modely s tvrdými a měkkými hrbolky. Účinnost stimulace nohou závisí na hustotě vypouklin. Pokud si nejste jisti, jakou úroveň stimulace potřebujete, zkuste kombinovanou masážní podložku. Nejlepší je zvolit přírodní materiál; za nejbezpečnější a nejúčinnější je považován kaučuk. Takový výrobek se snadno udržuje, stačí jej opláchnout teplou vodou a rozložený usušit.

INFO: https://ortek.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *