obývací pokoj

Pantone Color Institut každý rok vybírá odstín, který se stane barvou roku. Výběr pak ovlivňuje nejen svět módy, ale také interiéry nebo design. A rok 2022 se ponese v podmanivých tónech modrofialové barvy, konkrétně odstínu 17-3938 s názvem Veri Peri. Inspirujte se našimi tipy a pozvěte modrofialový trend k sobě domů. 

Chcete v místnosti rozbít barevnou jednolitost, ale nechcete se pouštět do žádných velkých akcí? Pořiďte si pár modrofialových textilií nebo dekorací, které můžete vystavit na police obývací stěny. Interiéru tak dodáte punc elegance a navodíte v něm uklidňující atmosféru. A jakmile vás barva roku přestane bavit, jednoduše vyměníte doplňky. 

Modrofialová interiéru sluší

Neotřelou modrofialovou snadno začleníte do interiéru jedním výrazným kouskem nábytku v této barvě. Třeba taková sedačka v neutrálně laděném obýváku na sebe strhne veškerou pozornost. Zároveň si už nebudete muset lámat hlavu s barevnými textiliemi a dekoracemi, které by prostor oživily.

Špetka barev dokáže divy

Barvy jsou jako kouzelná esence, která dokáže interiér proměnit jako mávnutím proutku. A zrovna neokoukaný modrofialový odstín má tu schopnost, že rázem místnost rozzáří a propůjčí jí nádech glamour stylu. Chcete-li si účinek barvy roku jen vyzkoušet, pořiďte si pro začátek třeba jen pár povlaků na polštáře. I drobnosti umí v interiéru udělat obrovský rozdíl. 

obývací pokoj s nábytkem
Modrofialová barva vévodí vzdušnému interiéru. FOTO: Unsplash.com

Harmonická kombinace modré a fialové

Modrofialová barva se hodí jak do obývacího pokoje, tak i do pracovny nebo koupelny. Podle interiérových designérů tento odstín podporuje soustředěnost, snižuje podrážděnost a probouzí kreativitu. Modrofialová se řadí k barvám se studeným podtónem, místnost proto pocitově ochlazují. Pokud je vám často zima nebo máte doma málo světla, s barvou roku to nepřežeňte. Pořiďte si jen pár drobností, jako jsou svíčky, vázy, polštáře nebo malé sošky.

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *