dům

Jen těžko si by si někdo na počátku dějin hliníkových fasádních systému dokázal představit, že za více než půl století se bude jednat o hojně vyhledávanou technologii, která se bude aplikovat i u rodinných domů. Samozřejmě, že se od 50. let minulého století technické vlastnosti značně změnily, a to především z pohledu izolačních schopností, ale stále vychází z úchvatného konceptu moderního a elegantního lehkého obvodového pláště.

Správná volba i pro budovy s atypickým půdorysem

Mezi výrazné výhody, jimiž se mohou hliníkové fasády pochlubit, jistě patří jejich vysoká variabilita, díky vysoké elasticitě hliníku. Právě hliníkové fasádní systémy je totiž možné uzpůsobit rozličným tvarům budov, díky tomu je možné dosáhnout opravdu unikátních staveb.

Mimořádné izolační vlastnosti i využití denního světla na maximum

V současné době jsou kladeny vysoké požadavky na přívětivý design, nízkou energetickou náročnost a maximální využití všech zdrojů, které sama příroda nabízí. Všechny tyto požadavky jsou s nejmodernějšími hliníkovými fasádními systémy splněny na jedničku.

Ve vlastním hliníkovém rámu konstrukce jsou využity izolační materiály ve formě polyamidových prvků, díky kterým hravě dosáhnete na součinitele prostupu tepla, který je vhodný i pro pasivní domy.

budova fasáda
Hliníková fasáda. FOTO: Whitepress.com

Zároveň vám tyto fasádní systémy umožní propustit do interiéru maximální množství světla, a to nejen skrze opláštění budovy, ale i pomocí světlíků, jejichž oblíbenost stále roste. Kromě toho je do těchto opláštění budov možné instalovat skrytá okenní křídla. Ty mohou dosahovat mnohem větších rozměrů než u oken z jiných materiálů, a to díky mimořádné pevnosti hliníku, které dosahuje při své nízké váze.

Pro konstrukce hliníkových fasádních systému je charakteristický subtilní profil, který umožňuje využít mnohem více plochy pro vlastní zasklení. Díky tomu poskytují rozšířený vizuální kontakt s vnějším světem a pozitivně působí na lidskou psychiku.

Díky těmto užitným vlastnostem si můžete být jistí, že v zimě nebudete mít vysoké teplotní ztráty a v létě se interiér nebude přehřívat. Neušetříte tak jen za topení a energie za umělé osvětlení, ale i za případnou klimatizaci. Díky tomu jsou z tyto systémy stále častěji využívány na terasy u rodinných domů nebo jejich průčelí.

Mimořádně dlouhá životnost i jednoduchá údržba

Dalším významným lákadlem hliníkových fasádních systémů je skutečnost, že se jedná o opláštění budovy, které nabízí v současné době nejdelší životnost. Sklo i hliník se totiž mohou chlubit životností v řádu vyšších desítek let, a to i při minimální údržbě. Údržbou se pak rozumí umývání fasádního systému, tedy umytí oken a hliníkových rámů. V případě okenních křídel je pak vhodné jednou za rok pozvat odborníka na jejich seřízení.

dům
Novostavba. FOTO: Whitepress.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *