Waldes

Během posledních dvou schůzek dětského oddílu Poutníci jsme hledali Waldesův diamant. Tak se jmenuje naučná městská hra, která mapuje výrazné historické osobnosti Vršovic, které se pojí s továrníkem Jindřichem Waldesem, vynálezcem patentů a majitelem slavné továrny KOH-I-NOOR.

Ačkoli hra běží podle webu Městské části Praha 10 až do 12. prosince, bylo patrné, že některá stanoviště jsou již zastaralá. Kupříkladu plakát na film Zátopek u Kina Pilotů už nenajdeme. To sice dojem ze hry poněkud ztrpčilo, ale i tak jsou informace uvedené v herním zápisníku pěkně zpracovány a děti i dospělé obohatily. Zároveň je hra koncipována tak, že reaguje na aktuální místo krátkým popisem historických událostí v souvislosti s vybranými místy Vršovic.

Waldesův diamant ve Vršovicích. FOTO: Poutníci

Jednotlivci získali hlubší historické povědomí o známých ulicích bezprostředního okolí. Zároveň při závěrečné reflexi někteří hodnotili procházku po městě jako zajímavou a dost dětí neaktuálnost hry dokonce pobavila.

Jako další možností jak strávit čas ve městě hrou může být například edukativní mobilní hra Skryté příběhy. V minulosti jsme se věnovali například geocachingu, Večerním hrám, měli jsme pořízení s Vonty ve Stínadlech, prošli jsme hru Záhada hlavolamu

Městská poznávací hra Waldesův diamant. FOTO: Poutníci

Comments

  1. Plakát k filmu Zátopek na kině Pilotů samozřejmě najdete po celou dobu hry. Jen je malej a je potřeba dobře hledat. 🙂 Pomůcka – u všech artefaktů je logo hry, takže se nemůžete splést.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *