Jan Čížek a jeho dva straničtí souputníci z pražské nacionalistické, extrémně levicové strany SPD Tomia Okamury agitovali u metra Strašnická.

Poslechněte si, co Jan Čížek stačil nalhat během pár minut svého představení:

„Nám jde o lidi, nám jde o to, aby se lidé měli líp.“

Ve skutečnosti Tomio Okamura vykradl předchozí stranu Úsvit a založil novou pod názvem Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. Natáhl do ní úplné nuly, které nejen že v parlamentu nic nemohyi prosadit, protože jim na to chybí znalostní základy, ale jsou všem ostatním pro smích. Jmenujme například Lubomíra Volného (Okamurovi se utrhl z řetězu a založil vlastní extremistickou stranu), Mílu Roznera (tak dlouho zabrušoval do kultury, až se ukázalo, že toho v hlavě moc nemá), samotného Tomia Okamuru (tvrdí že komunismus byl nejlepší a fakticky tahá Česko do ruského vlivu) nebo Jaroslava Foldynu (tak dlouho jezdil s ruskými motorkáři, až se ho ČSSD zbavila kvůli otevřené podpoře Vladimíra Putina). Z Okamurovského podhoubí pochází Jaromír Balda (první novodobý odsouzený terorista v Česku, který se pokusil vykolejit vlaky s cestujícími, a hodlal tento čin hodit na imigranty).

„Tady nám radnici obsadili Piráti.“

Volby vyhrálo místní sdružení Vlasta (11 mandátů), teprve za ním skončili Piráti (10 mandátů), následovala Občanská demokratická strana (8 mandátů), ANO (7 mandátů), Spojené síly pro Prahu 10 (6 mandátů), Starostové pro Prahu (3 mandáty). Vládne koalice Vlasta + Piráti + ODS, starostkou je Renata Chmelová z Vlasty.

„Nepostavili na Praze 10 ani cihlu.“

Když pomineme, že to nejsou Piráti, ale koalice Vlasta, Piráti a ODS, tak už ve volebních programech psali, že se chtějí soustředit na budoucnost, tedy především na vzdělání. Což také dělají. Nestaví megalomanské architektonické pomníky, ale postupně opravují školy a školky a zvětšují jejich kapacitu. Tam jde velká část volných finančních prostředků Prahy 10.

„Chtějí stavět radnici.“

Žádnou radnici nechce nikdo stavět. Poslední vzepětí tohoto nápadu tlačila Ivana Cabrnochová (Zelená ve službách ANO), než ji smetly z místostarostovské židle volby roku 2018. V plánu je oprava současné radnice ve Vršovické ulici. Vzhledem k faktu, že o budovu se nikdo řádně nestaral – vládly postupně ODS (Lipovský, Richter, Zoufalík), ČSSD (Novák) a ANO (Kleslová)  – bude potřeba místo průběžných oprav rovnou rekonstrukce. A to holt bude po 30 letech zanedbané údržby mastná investice.

Kdo kandiduje v Praze za Svobodu a přímou demokracii

Pro pořádek dodejme, že v minulých volbách získal v Praze 10 Jan Čížek pro SPD 1 % hlasů.

V letošních říjnových volbách do Parlamentu jsou čelnými představiteli kandidátky tito lidé:

1. Josef Nerušil (35 let), člen Rady Českého rozhlasu, zaměstnanec Arcibiskupství pražského

2. Jan Čížek (45 let), vydavatel radničních novin

3. Vítězslav Novák (48 let), zaměstnanec realitní kanceláře

4 Jiří Kobza (65 let), poslanec

5. Lenka Zumrová (31 let), administrativní pracovnice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *