Botič v noci

Nájemník bytu ve Vajdově ulici na Košíku založil požár minulou neděli 16. května. Zjistili to kriminalisté a právě proti němu dávají dohromady důkazy. Vše ukazuje na pokus o vraždu.

Policisté a hasič

V ranních hodinách přijal operační důstojník tísňové volání o požáru bytu v šestém patře panelového domu ve Vajdově ulici. Na místo vyrazily policejní hlídky. První dorazili příslušníci cizinecké policie.

Černý dům stoupal z oken bytu a na balkoně volalo několik lidí o pomoc. Policisté vyběhli do patra, vykopli dveře a dostali všechny lidi z hořícího bytu. Pomohl jim jeden hasič za použití dýchací techniky, který se na místo dostal hned po policistech.

Zachránit se jim povedlo všechny lidi, včetně měsíc starého kojence.

Podpálil předsíň

Muž (37 let), který založil požár, byl nájemníkem bytu. Pro jeho nevhodné mu byla o den dříve ukončena možnost ubytování a byl požádán o odchod. V noci se do bytu vrátil a za použití hořlaviny založil oheň v předsíni, přestože věděl, že v bytě spí několik lidí, jedná se o šesté patro a lidé nebudou mít možnost úniku.

Policie zahájila jeho stíhání pro trestný čin obecné ohrožení. Hrozí mu odnětí svobody na 12 až 20 let, nebo dokonce výjimečný trest. Je umístěn do vazby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *