Poté co radnice Prahy 10 rozjela zpoplatnění modrých zón na ulicích, každý řidič přemýšlí, kde by své auto parkoval levněji a zároveň bezpečněji.

Plechové garáže se staví rychle a levně

Majitelé domů s přilehlými pozemky to mají jednodušší. Mohou si postavit garáž. Nejrychleji a nejlevněji se staví plechové garáže. Není to samozřejmě žádný komfort a o designu jejich výrobci slyšeli naposledy snad před 50 lety, ale za pár desítek tisíc korun není možné chtít všechno.

Evropští mistři v oboru plechových garáží jsou Poláci. „Své služby poskytujeme klientům v Maďarsku, Německu, Polsku a Česku,“ oprávněně se chlubí Profi-Stahl, který kromě domovského výrobního závodu provozuje ve všech čtyřech zemích prodejní pobočky.

Podlahu a kotvení obstará zákazník

Plechová garáž se u nich vybere na internetu, objedná a domluví se termín dodání. Mezi tím majitel srovná terén pod plánovanou garáží. Podlaha klidně může zůstat hliněná, ale zpevněná pískem nebo štěrkem je lepší, a pokud ji vybetonujete či vyasfaltujete, získáte plnohodnotné parkování pro jakýkoliv automobil nebo motocykl.

Plechová garáž. FOTO: Profi-Stahl

Předem je nutné počítat s ukotvením, které si udělá majitel ve své režii, nebo si ho nechá za příplatek připravit od výrobce garáží. V zásadě se jedná buď o kotvení na jednoduché betonové patky, na betonové pásy, nebo rovnou na betonovou desku.

Po ránu v domluveném dni přijede nákladní auto se všemi díly plechové garáže a firemní montéři ji na místě do odpoledne sestaví.

Ochrana před počasím, zloději a pokutami

Večer už do ní můžete zajet svým autem. Bude tak chráněné před rozmary počasí, před nenechavci i zloději a vy budete mít vystaráno od policejní a sledovací buzerace, zda náhodou nestojíte na modré, fialové, žluté či smíšené zóně bez placení nebo příliš dlouho.

Plechová garáž se sedlovou střechou a imitací dřeva na povrchu. FOTO: Profi-Stahl

Polská garážová firma si nechává zaplatit teprve v okamžiku, až garáž postaví a vy odsouhlasíte, že to je podle objednávky a v dobrém technickém stavu. Záruka na každou garáž je dva roky podle českých, polských i evropských zákonů – ty jsou totiž jednotné a chrání zákazníky v celé Evropské unii stejně.

Ceny nejjednodušších plechový garáží pro jedno osobní auto začínají na deseti tisících korun. Větší a dražší garáže stojí dvacet až čtyřicet tisíc korun.

ČTĚTE TAKÉ: Plechové garáže, zahradní domky a psí kotce z Polska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *