velikonoce-vejce

Velikonoční vajíčka. FOTO: Lepaso.cz

Dlouhé zimní večery jsou už konečně za námi. Je tu jaro a s ním i oblíbené velikonoční svátky, proto je nejvyšší čas vnést do interiéru trochu jarní velikonoční atmosféry. K navození využijte tematickou výzdobu. Rozmístit můžete barevné velikonoční zajíčky, velikonoční osení, kraslice či kuřátka.

Do velikonočních svátků zbývá už jen pár dnů. Jestli vás nudí všudypřítomné tradiční osení a mísy plné barevných kraslic, využijte letos nových trendů, mezi které patří například velikonoční věnec a netradiční květinové aranžmá.

Velikonoční tématikou můžete vyzdobit i velikonoční tabuli. Mazanec, beránek, nádivka či pečeně vám pak budou chutnat o něco lépe. Kromě tradičních motivů, kterými jsou malovaná vajíčka, zajíci, beránci či žlutá kuřátka, můžete vsadit také na větvičky, rozkvetlé kočičky, čerstvé vo??avé květiny či peříčka.

Malovaná vajíčka

Nejoblíbenější velikonoční dekorací jsou vajíčka. Malují se nejčastěji vyfouknutá v různých barvách s mnoha tvary. Malování vajíčka jsou ideální aktivitou pro malé děti a dospívající. Na trhu existuje několik barev k tomu určených nebo se dají koupit přímo sady pro dekorování vajíček. 

Barvená vajíčka skvěle doplní velikonoční atmosféru vaší domácnosti. Dají se zavěsit prakticky kamkoliv, na záclonu nebo třeba na kroucenou vrbu, která vypadá opravdu skvěle. Další variantou může být pořízení tzv. dekorační trávy, do které barevná vajíčka velmi dobře zapadnou.

Čokoládový beránek/zajíček

Jakousi dekorací může být i tradiční velikonoční pochoutka. Čokoládový beránek nebo zajíček může před snědením posloužit také jako dekorace. Vystavit můžete třeba na jídelní stůl či do kuchyně. Pokud se cítíte a máte čas, určitě je lepší upéct si vlastního beránka a originálně jej ozdobit. Určitě potěší nejen vaše děti.

Jak na výrobu velikonočního beránka vám poradí například zde.

velikonoce-beranek

Beránek patří na každý velikonoční stůl. FOTO: Lepaso.cz

Velikonoční věnec

Věnec je netradiční dekorací, která se dá zavěsit na dveře, kde by hlavně na těch vchodových neměl na Velikonoční pondělí chybět. Výroba tohoto věnce není složitá a stačí k tomu pár větviček a proutí. Věnec je možné dozdobit například sušenými květinami, skořápkami od vajíček, krajkami, peříčky nebo mašličkami.

Svícny na stůl

Svícny jsou ideální dekorací na sváteční stůl. Vyrobit se dá ze skořápek a zbytků svíček. Hotové svícny se pokládají na tác, který je možno dozdobit mechem a větvičkami či například i přírodním materiálem.

velikonoce-kocicky

Kočičky jsou symbolem jara a Velikonoc. FOTO: Lepaso.cz

Kočičky

Kočičky po zimě vyrůstají jako jedny z prvních. Jsou úzce spjaty s Velikonocemi a s jarem. Jedná se o vrbu, která skvěle poslouží jako interiérová dekorace, protože se dá položit do vázy s vodou. Ta se dá umístit na stůl nebo poličku.

Velikonoce jsou symbolem jara. Nejtypičtější jsou pro tento svátek malovaná vajíčka, pomlázka, čokoládový beránek, zajíček nebo všelijaké dobroty, které vaše děti rády ocení. Jako dekoraci můžete použít takřka cokoliv, co s Velikonocemi souvisí. Nejpoužívanější jsou zmi??ovaná vajíčka, dále pak věnce či svícny.

INFO: Lepaso.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *