tisk-laser1 Nabídka tiskáren je dnes velmi široká. Od nejzákladnějších přístrojů, přes složitější tiskárny až k tiskárnám, které zvládají velkoformátový tisk. Běžnou součástí dnešních přístrojů je kromě tisku také sken nebo kopírování dokumentů. Zařízení lze bez problému připojit jak ke stolnímu počítači, tak k notebooku nebo dokonce tabletu.

Pokud sháníte opravdu rychlou a kvalitní tiskárnu, začněte se poohlížet po laserových tiskárnách. I když jsou většinou určeny pouze pro černobílý tisk, existují i modely, které dokáží tisknout barevně.

Vynikají zejména rychlým tiskem až několik desítek stran za minutu a jsou tak vhodné pro obsáhlejší dokumenty. Zvládají na jeden toner vytisknout až 2 000 stran.

Pro koho je laserová tiskárna vhodná?

Laserová tiskárna je vhodná především pro studenty vysokých škol, kteří jsou zaplaveni hromadou seminárních prací. Dále je vhodná do kanceláří s častým tiskem černobílých dokumentů. Své využití najdou i u živnostníků (například pro tisk faktur).

Typy laserových tiskáren

Na současném trhu si můžete vybrat mezi multifunkční, černobílou a barevnou laserovou tiskárnou.

Multifunkční laserové tiskárny

Multifukční tiskárny jsou vybaveny také funkcí kopírky a skeneru. Tento typ tiskáren se vyrábí pro barevné i černobílé varianty dokumentů a jsou vhodné především do kanceláří, škol a firem.

Černobílé laserové tiskárny

Černobílé tiskárny jsou ideálním pomocníkem pro velké množství textových dokumentů. Tonery jsou podstatně levnější než u klasických inkoustových zařízení. Disponují také rychlostí tisku.

Barevné laserové tiskárny

Barevné tiskárny jsou ideálním pomocníkem při tisku textového dokumentu s grafy, obrázky či tabulkami.

tisk-laser2-nahled

Laserová tiskárna dobře poslouží v kanceláři i doma.

Výhody laserových tiskáren

Laserové tiskárny disponují především nižšími provozními náklady a rychlejším tiskem oproti inkoustovým tiskárnám. Některé modely tiskáren dokáží tisknout až 60 stran za minutu.

Dalšími výhodami jsou:

  • vysoká kvalita tisku

  • nízká hlučnost

  • nízké provozní náklady

  • ideální pomocník pro větší objem tisku

  • nedochází k zasychání toneru barvy

Nevýhody laserových tiskáren

Nevýhod laserových tiskáren je opravdu málo. Jednou z nich jsou především vyšší pořizovací náklady. Další nevýhodou je vyšší hmotnost a větší rozměry zařízení. Zklamáním může být i to, že laserové tiskárny nejsou vhodné pro tisk kvalitních fotografií, protože laserové technologie nedokáže využít vlastností fotografických papírů.

Jak ušetřit při nákupu

Pokud chcete výrazně ušetřit při nákupu laserové tiskárny, můžete zvolit takzvané repasované laserové tiskárny. Tyto tiskárny nabízí skvělý výkon a produktivitu. Pro všechny typy repasovaných tiskáren jsou k dispozici i renovované tonery, čímž výrazně snížíte provozní náklady.

Jedná se o tiskárny z vyšších modelových řad výrobce, které se vrátily z předváděcích akcí, leasingu apod. Před zařazením do nabídky prochází repasované tiskárny náročným testováním a případnou náhradou vadných dílů. Prodejci na tento druh sortimentu nabízí záruku 12 měsíců a oproti novým modelům slevy až 70 %, což je jistě hodně zajímavé.

INFO: inComputer.cz – prodejce repasované výpočetní techniky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *