městské kolo

Městská kola neboli citybikes se stávají den ode dne populárnějšími. Není to jen kvůli tomu, že pomáháme při jejich používání matce přírodě a přepravujeme se ekologicky, ale také je to praktické z důvodů častých dopravních kolapsů, kterých je v Praze více než dost a bezpečné, jelikož se nevystavujeme přímému provozu na komunikacích.

Městské kolo FCL. FOTO: Cyklospeciality

Pomoc přírodě

První výhodou využívání městských kol je fakt, že nebudeme znečišťovat ovzduší, tak jak je tomu u aut a městské hromadné dopravy. Pokud necestujeme na druhou stranu města, kdy by nám to i na kole zabralo půl dne nebo pokud nespěcháme na schůzku, která by měla probíhat za pár minut, je jednodušší a určitě ekologičtější dojet na dané místo městským kolem.

Praktické důvody

Nejen, že díky využívání městských kol se nebudeme muset zabývat dopravní situací, která nás může na cestách zastihnout, také se vyhneme přelidněným dopravním prostředkům, kde si nebudeme lhát do kapsy, ale ne všichni pasažéři jsou nám příjemně voňaví a odpadnou nám i starosti kapsářů a všemožných zlodějíčků, kterých je všude dost.

Bezpečné a pohodlné cestování

Městská kola se pyšní statusem, že jsou uzpůsobena právě na ježdění po městě. Jsou montována na míru potřebám lidí, kteří budou jezdit po městě, ale také se nevyhnou lehkému terénu. Tyto kola to zvládnou. Navíc mají spoustu vychytávek, které ocenění mladí i starší cyklisté. Na citybikes se dávají také košíčky, které můžou mít nosnost až 20 kilogramů, takže nákupy už pro vás budou hračkou. Není nic lepšího než si zajet do obchodu pro něco dobrého na zub, a přitom udělat něco pro sebe a svou fyzičku. Kolo je rychlejší, levnější a bezpečnější varianta než jízda autem.

Městská kola Pashley Briton. FOTO: Cyklospeciality

Skládací kolo do města i do MHD

Slyšeli jste někdy slovo skládačka? Ano, jde o skládací kolo, které má nespornou výhodu v tom, že jej během pár okamžiků složíte do rozměrů běžného zavazadla. Ideální stav je to pro lidi, kteří se chtějí chytře a levně přepravovat třeba do práce, a nechtějí se bát nechat své kolo někde, po celou pracovní dobu, zamčené zámkem. A taktéž je skládačka výborná pro chvíle, kdy se potřebujete takříkajíc kombinovaně dopravit na nějaké místo. Něco ujet na kole a něco třeba autobusem nebo tramvají.

Skládací kolo do města. FOTO: Cyklospeciality

S klasickým kolem je manipulace složitá, zabírá hodně místa, do tramvaje vás vůbec nepustí, kdežto skládací kolo si na zastávce složíte a zvesela pokračujete v cestě.

Přijďte si kolo vyzkoušet

Zaujalo vás městské či skládací kolo? Přijde si jej nezávazně otestovat na prodejnu Cyklospecialit v Praze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *