Nezávislí kandidáti právě dokončují boj, aby mohli jít do války o pražský Magistrát. Iniciativa Praha Sobě má poslední dny, aby získala podpisy 7 %  pražských občanů, což by umožnilo sestavit kandidátku do podzimních voleb na Magistrát. Tak praví zákon. 

Pokud Praha Sobě nenasbírá přes 70 000 platných podpisů, nebude moci zapsat na kandidátní listinu a nikdo ji nebude moci volit. 

Praha Sobě sice neusiluje o zvolení do zastupitelstva Prahy 10, ale přesto by v případě zvolení na celopražský Magistrát velmi ovliv??ovala život na Desítce. Mnoho kompetencí u nás vykonává hlavní město Praha.

Představa o velké politice

Zeptali jsme se proto Julie Černé přímo u stánku, u kterého včera sbírala potřebné podpisy umož??ující nezávislým kandidátům vstup do voleb, na základní otázku: „Proč bychom měli volit lidi pod hlavičkou Praha Sobě?“ 

Podívejte na video, jak si pěšák politiky představuje politiku v milionovém městě, bohatším než všechny kraje v České republice, jednom z nejbohatších regionů Evropy, kde se střetávají nejsložitější problémy života, zdraví, dopravy, bydlení, byznysu a vzdělávání s nebetyčnou korupcí, mafiánskými intrikami, obrovskou mediální mocí, zločinem a touhou po majetku za každou cenu.

Podotýkáme, že vůdcem iniciativy Praha Sobě je Jan Čižinský, významný člen KDU-ČSL a současně poslanec, starosta Prahy 7 i magistrátní zastupitel. 

Chcete vědět víc? Zeptejte se

Stejně jako my z redakce DESÍTKA.cz se můžete na cokoliv zeptat dalších zástupců iniciativy Praha Sobě a případně zvážit svůj podpis, kterým byste je vyslali do boje o magistrátní křesla. K ničemu vás to nezavazuje, protože hlas hodíme do uren až při volbách, které se budou konat 5. a 6. října.

18. června středa 15–17 h metro Strašnická

19. června čtvrtek 12–20 h nákupní centrum Eden

19. června čtvrtek 8–12 h trhy Kubánské náměstí

19. června čtvrtek 17–20 h obchodní centrum Květ           

Čtěte více o Janu Čižinském:

WIKIPEDIE Jan Čižinský

KRITIKA  Zoufalec týdne

FACEBOOK Jenda Čižinský

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *