ind-pout-1-nahledZvyk pálit na jaře čarodějnice je velmi starý obyčej. Má mnoho společného se starodávnými příběhy. V bájích se říká, že Filipojakubská noc z 30. dubna na 1. května je kouzelná. Ještě starší tradice je pálení Svatojánských oh??ů z pohanských dob. Keltové pálením oh??ů slavili svátek Beltina. Komunisté prohlašovali hořící ohně za Vatry míru a přesunuli je na 5. květen, kdy bylo výročí Pražského povstání proti německým okupantům.

Přinášíme přehled míst, kde se konají oficiální čarodějnické akce 30. dubna v Praze 10 a nejlbližším okolí. Podívejte se také na Pálení čarodějnic v celé Praze!

Klasické pálení čarodějnic se koná v Dubči na víceúčelové ploše za Teskem od 16 hodin. Ohe?? se rozhoří v 17 hodin. Hraje kapela Krkavci.

Proti obecnímu úřadu v Křeslicích ve Štychově ulici se začínají opékat buřty v 19 hodin a velký ohe?? se rozhoří ve 20 hodin. Stánek s občerstvením a buřty je zajištěn.

Obecní úřad Újezd pořádá stavění májky v 16 hodin na náměstí a pálení čarodějnic nedaleko brodu přes Botič u skály nad potokem v 18 hodin.

Na Hostivařské přehradě se koná pálení čarodějnic od 19 hodin se zopěvákem Pavlem Caltou, kapelami Lety Minmo a Pankix. Program začíná v 15:00 h a ohe?? se zapaluje v 19:15 h.

Ve Šterboholech se konají čarodějnice od 16 hodin. Čarodějnický ohe?? se zapaluje v 19 hodin.

Pálení čarodějnic na U-rampě v Kolovratech začíná v 18 hodin. Ohe?? se rozhočí v 19:30 h.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *