televize-zapas-nahled

Sledování zápas v televizi zvyšuje hladinu adrenalinu v těle. FOTO: Prnews.io

Pravidelné sportovní aktivity mají pozitivní vliv na zdraví a snižují stres. To je známý fakt, proti kterému nikdo nebude nic namítat. A jaký vliv na organismus má sledování sportovních přenosů? Co se přesně děje s myslí a tělem v nejnapínavější momenty hry, které jsou určujícími v dějinách sportu?

Jak je patrné ze sportovního webu, regulérní šampionát NHL vstupuje do rozhodující fáze, a tisíce hokejových fanoušků po celém světě se stěží mohou odtrhnout od obrazovek. Úrove?? emocí fanoušků je rekordně vysoká, bez ohledu na to, který tým fanoušci podporují. Od okamžiku, kdy se puk objeví na ledu, a dokud nezazní závěrečná siréna, hladina adrenalinu zůstavá stále vysoká.

Pravidelné sledování sportovních přenosů stimuluje různé části našeho mozku a pomáhá jeho vývoji. Podle četných studií je lidský mozek schopen vytvářet obrazy, které jsou podobné obrazům vznikajícím u profesionálních sportovců během zápasů. Zhlédnutí sportovních soutěží vede k zrychlení tepu a těžkému dýchání. To znamená, že i bez provozování sportu se mozek a tělo cítí jako při plnohodnotném tréninku. Zhlédnutí sportovních přenosů také zlepšuje schopnost přemýšlet a vizualizovat. Nejen hokej, ale i všechny sportovní disciplíny vyžadují plánování, strategii a reakci.

28. ledna v domácí aréně klubu Tampa Bay Lightning se uskutečnilo 63. Útkání všech hvězd Národní hokejové ligy. Podle statistiky, která byla poskytnutá stakers.com, konečné vítězství v soutěži získal tým Pacifické divize, který porazil reprezentanty Atlantické divize 5:2. Zápas v Amalie Aréně sledovalo 19092 fanoušků, a show v Tampě se může také pochlubit mnohamiliónovým auditoriem televizních diváků.

Pokud nevíte, čím vyplnit svůj večer, můžete uniknout nudnému každodennímu životu tím, že jednoduše pustíte sportovní televizní kanál. Naštěstí se zdá, že rok 2018 bude nabitý velkými sportovními událostmi, a emoce, které jste zažijete při jejich sledování, budou mít pozitivní vliv na vaše zdraví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *