Na zplanýrovaném pozemku po bývalých továrnách Praga a Technometra se může začít stavět. Panelákové sídliště pro 2500 obyvatel dostalo povolení EIA, což je hodnocení vlivu na životní prostředí. Stavební práce zřejmě začnou již letos.

Jedná se o veliký trojúhelníkový pozemek mezi ulicemi Pražská, U Průseku a Strašnická, nedaleko Švehlovy ulice. Patří do katastrů Záběhlic a Hostivaře, čili pod Prahu 10 a Prahu 15.

Ve čtrnácti domech má být postaveno přes tisíc bytů. Název zní Obytný soubor Praga. Investorem je nemovitostní dravec Radim Vítek a jeho společnost Orco. 

Z projektu je zatím jasné, že má být postavena mateřská školka, v domech jsou mají vzniknout prostory pro drobné podnikání a obchůdky, a parkování bude vyřešeno podzemními garážemi. 

Developer nepočítá se základní školou a supermarketem. Není jasné, zda developer, radnice městských částí či Magistrát budou řešit zesílení dopravy. Už teď je Švehlova ulice a především napojení na Jižní spojku ve špičkách přeplněná. Také o hromadné dopravě a ani cyklostezkách nepadlo žádné závazné slovo.  

INFO: Obytný soubor Praga na portálu CENIAZobrazit místo Budovy Praha 10 na větší mapě

Psali jsme před dvěma lety: V Hostivaři na Pragovce se začne stavět obří bytový komplex

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *