Slavia

Největší letošní překvapení ve fotbalové lize zřejmě nechystá Slavie ani Bohemians. Sešívaní už nejspíš šampioni nebudou a Klokani se asi budou potácet uprostřed tabulky jako obvykle. Na nejzajímavější události roku 2018 budou mít vliv hráči a trenéři jen minimální. Silně se začne využívat video při rozhodování klíčových zápasů a příští ligový ročník skončí dramatickým play-off o vítězství a baráží o sestup podobně jako v hokeji.

Druhý poločas první fotbalové ligy, neboli její jarní část začíná 17. února (možná se budou hrát předehrávky 15. nebo 16. února) a končí 26. května. Následující ročník ligy začne už 21. července.

Nejdůležitější fotbalové termíny roku 2018

13. února startuje Liga mistrů. Viktoria Plzeň hraje Evropskou ligu 15. února na hřišti Partizan Bělehrad a odvetu doma 22. února.

17. února startuje česká první liga. Utkání ještě nemají přesné termíny. Slavia z Prahy 10 přezimovala na 2. místě.

28. února se hraje čtvrtfinále Českého poháru. Jsou naplánována utkání Slavia – Liberec, Mladá Boleslav – Ostrava, Hradec Králové – Zlín a Jablonec – Slovácko.

23. března hraje český národní tým China Cup v Číně. Nejprve bude bojovat s Uruguayí. 26. března se střetne s domácí reprezentací nebo Walesem.

9. května se odehraje finále Českého poháru. Vítěz postupuje do základní skupiny Evropské ligy. Pokud zárove?? skončí na prvním nebo druhém místě první ligy (může to být jen Slavia nebo Liberec), do Evropské ligy postupuje třetí tým.

26. května se hraje finále Ligy mistrů a zároveň končí česká první liga. Největší šance se dávají Realu Madrid a Viktorii Plzeň. Je to ovšem zatím je věštění z křišťálové koule – kasino by bylo bezpečnější investicí než dnes sázet na budoucího mezinárodního nebo českého šampiona. 

14. června začíná Mistrovství světa ve fotbale. Mezi účastníky v Rusku bohužel nebude český národní tým.

21. července startuje česká první liga 2018/2019 v novém formátu. Na podzim se hraje 19 kol (dosud jich bylo 16). Po 30 kolech se tabulka rozdělí a šest týmů bude bojovat o titul, čtyři další o účast v kvalifikaci Evropské ligy a zbytek o záchranu v lize. Bohemians 1905 z Prahy 10 by podle aktuálních výsledků měl bojovat v prostřední skupině. 

24. července začíná kvalifikace o evropské poháry. Mistr ligy bude usilovat o postup do základní skupiny Ligy mistrů a druhý tým tabulky bude bojovat v jejím předkole. 26. července začnou třetí, čtvrtý a možná i pátý pátý tým bojovat o Evropskou ligu.

6. září startuje nová Liga národů.

18. listopadu končí Liga národů šestým kolem.

12. prosince končí základní skupiny Ligy mistrů. 13. prosince končí Evropská liga.

16. prosince končí podzimní část první fotbalové ligy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *