Je tři roky od komunálních voleb. Tři dnešní zprávy však ukazují, že se na Praze 10 stále moc nezměnilo. Praha 10 se opět připomněla jako Mordor pražské politiky.

Vzpomínáte na bulvární noviny Na vlastní oči Praha 10, které v průběhu předvolební kampaně vloni dehonestovaly senátorku Renatu Chmelovou a další členy Koalice Vlasta a pod které se nikdo nepodepsal?

V nápadně podobné grafice i názvu vycházely letos i volební noviny SPD Tomia Okamury, ale s tím rozdílem, že se k nim jako vydavatel přihlásil neznámý Michal Klement z Prahy 10 a jejich výrobu zajistil Jan Čížek (spolužák exstarosty Milana Richtera), který roky za vlády ODS vydával radniční noviny Prahy 10. Vše shrnují Hospodářské noviny, ale i řada dalších médií.

Hospodaření Prahy 10

Už nyní je zřejmé, že rozpočet na rok 2017 byl nerealistický (více zde) a že Městská část dokáže realizovat jen zlomek ze schválených investic. Zatímco běžné výdaje jsou za tři čtvrtletí čerpány z 62%, investice jen z necelých 11 %. V rozpočtu je nyní na investice schváleno a dosud nečerpáno 593 milionů Kč, což v praxi znamená, že stojí, resp. zatím ani nezačala rekonstrukce Polikliniky Malešice nebo kina Vzlet nebo výstavba školky Nad Vodovodem.

Další vyhozené statisíce

MČ stále platí řadu služeb, jejichž využitelnost je přinejmenším diskutabilní: Vyzkoušeli jste aplikaci Moje Praha 10? V roce 2015 si ji MČ pořídila za 312 tisíc Kč a od té doby platí 28 tisíc Kč ročně za její servis a provoz. Poslední novinka je z 21. srpna, na úřední desce se zobrazují dokumenty z ledna, není dostupná žádná anketa a aplikace neodkazuje na portál Aktivní Desítka, jehož zřízení a propagace stály již desítky tisíc korun (jenom logo projektu stálo 20 tisíc Kč a letáky, které tento Sportovní portál Prahy 10 v roce 2016 propagovaly, 55 tisíc Kč).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *