Dva kamiony dnes hořely v Praze 10. Po ránu se jeden převrátil na Jižní spojce a v poledne druhý najel pod příliš nízký železniční most ve Švehlově ulici. Obě komunikace jsou již průjezdné.

Ve Švehlově ulici v 11:10 hodin strhl kamion pod železničním viaduktem tramvajové troleje a začal hořet. Hašení i vyprošťování zařídili pražští hasiči z nedaleké strašnické základny, kterým posléze pomohly hasičské jednotky Dopravního podniku a Správy železnic.

Na lokalizaci požáru použili hasiči nejprve přenosný hasicí přístroj a po odpojení elektrického proudu do trolejí pak požár dohasili vodou. Škoda na vozidle je odhadnutá na sto tisíc korun. Kolik bude stát hasičský zásah a případné opravy poškozené infrastruktury, bude teprve vyčísleno.

Na Jižní spojce v 6:25 hodin vyjel kamion z vozovky na úrovni Zahradního Města ze směru k Praze 5 a převrátil se na bok. Od motoru začal hořet. Požár uhasili hasiči ze základen na Chodově a ve Strašnicích. Poté přečerpali 600 litrů nafty z poškozené nádrže kamionu.

Policisté, kteří mezi tím řídili dopravu na Jižní spojce, zaznamenali dopravní zácpu způsobenou čumily v pomalu projíždějících aktech, kteří si havárii buď  prohlíželi, nebo dokonce fotili a filmovali.

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *