praha-bus138

Švehlova ulice. Tady bude stát železniční zastávka, autobusová stanice a tramvajová smyčka. FOTO: Kuba Turek

Výstavbu nové tramvajové smyčky na Zahradním Městě v prostoru pod dálničním a železničním mostem na křižovatce Švehlovy a Ždánické ulice navrhuje Dopravní podnik hl.m. Prahy. Rada městské části Praha 10 s tím souhlasí. Smyčka by měla navazovat na plánovanou železniční zastávku na stejném místě.

V této souvislosti připome??me dvě zajímavosti z historie i současnosti:

Tramvaj zde už jednou končila

Tramvaj právě na Zahradním Městě končila před 2. světovou válkou. Smyčka byla v dnešním parku na náměstí V Zahrádkách. Tramvajová trať byla postavena kvůli výstavbě kolonie rodinných domků, ze které později vyrostlo Zahradní Město.

Zpackaná soutěž na železnici   

Na výstavbu nových železničních stanic Eden a Zahradní Město již byla vypsaná soutěž, dokonce ji už vyhrála firma, ale nebyla to ta, která se líbila ministru dopravy Danu Ťokovi (ANO) a dalším vlivným potentátům. Proto byla soutěž zrušena a všechno se dělá nanovo.

Strašnická bude zrušena

Na tramvajové trati ze Strašnic tak budou tři smyčky – Radošovická (u dnešního Nádraží Strašnice), Zahradní Město a konečná v Hostivaři u další železniční zastávky.

Měla by být odstraněna železniční zastávka Strašnice i s tratí a po jejím tělese povede cyklostezka do centra metropole.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *