ROZHOVOR Pavel Neumann tvrdí, že je předsedou redakční rady tištěného hnusu nazvaného Na vlastní oči Praha 10. Tváří se to jako noviny, má to grafiku jako v Blesku, je to zadarmo ve všech poštovních schránkách, je to plné manipulací a lží a nikdo se pod to nepodepíše. Neví se, kdo to platí a kdo to píše.

Nejvíce zainteresovaných lidí si myslí, že autorem (čili anonymním Pavlem Neumannem) je ve skutečnosti tiskový mluvčí radnice Vít Novák a vydavatelem politický podnikatel Tomáš Hrdlička. Čase  se ukázalo, že je to nejspíš Jan Čížek, čelný představitel Strany přímé demokracie Tomia Okamury.  

Nebylo jak se s Pavlem Neumannem spojit. Zeptali jsme se tedy na jeho facebookovém profilu a diskutovali s ním na nově zřízené facebookové stránce. Okamžitě po našich otázkách nám přístup na tuto stránku zablokoval. Na profil přístup máme i nadále, ale o údajném panu Neumannovi v něm není uvedeno nic jiného, než jeho jméno. Kde pracuje, co má za sebou, kde bydlí, jeho fotografie… nic. Je to anonym jako každý takový podobný. 

Pavel Neumann uvádí, co ho vedlo k vydávání plátku Na vlastní oči Praha 10:

Zjistili jsme, že dnešní média jsou vlastněná Babišem a redaktoři nemají vlastní volbu, co psát. Psali jsme tedy na facebookové stránky zaměřené na Prahu 10, ale zjistili jsme, že všechny jsou vlastněné aktivisty z Vlasty a ti nás zablokovali.

A co ilumináti. Ti vás také straší? Nikdy jsme na DESÍTKA.cz nikoho nezablokovali a tedy ani vás ne.

Je třeba si uvědomit, že Sorosova nadace Open Society Fund má dneska prsty všude. Její předsedkyní je například paní DrtinováEconomie, tak si zkuste s nimi něco říkat. Šídlo a spol., to je stejná parta…

Nevidím spojitost Soros – Drtinová – Šídlo – prsty všude – nechtějí tohle slyšet.

Nadace patří Sorosovi. Ze státního rozpočtu letos obdržela 115 milionů korun na provoz a stejná nadace sponzorovala hnutí Vlasta. Takže stačí si dát věci dohromady.

Tomu bych rozuměl. Ale kde vidíte to spojení Soros – Drtinová – Šídlo – prsty všude – nechtějí tohle slyšet? Drtinová a Šídlo pracují na dvou projektech, které jsou skoro stejné a jdou si po krku. Určitě nemají prsty všude už proto, že jenom v médiích proti nim stojí další velcí hráči od Babiše, Křetínského a Penty. A také menší projekty například od Komárka a Kellnera. A desítky malých projektů jako je naše www.desitka.cz A mnohé konspirační webíky a fanziny, jako jste vy.

Pane Turku, všichni víme, že jste aktivní člen Vlasty, tak se nesnažte trollit. Samozřejmě pište si, co chcete, ale nemyslete si, že nevíme, kdo jste.

Tak to je další dobrá lež. Nikdy jsem s Vlastou neměl nic společného, natož abych byl jejím členem.

Pane Turku, já vás znám osobně velmi dobře, vím co jste zač, tak neplácejte.

Osobně? Nevzpomínám si, že bychom se setkali, ale je to možné. Můžete se mi prosím připomenout?

Volební účtenka jasně dokazuje, že Chmelová lže, jako když Rudé právo tiskne. Její kampaň stála miliony a my víme, kdo to celé zaplatil. Byli jsme to my, občané České republiky, kdo za našich daní přispívá na dotacích Renatě Chmelové.

Kdo byl ten expert a jak ke svému číslu došel?

Kamarád má mediální agenturu. Udělal nám audit.

Kdo to je a jak to spočítal? Podobná čísla jako tato politička totiž uváděl i její soupeř doktor. Takže bych tomu docela věřil aspoň v hrubých obrysech, pokud někdo nevyloží karty na stůl a a neřekne, proč to bylo jinak. Kde je ta platba od Sorose? Tady ji nevidím

Aha… tak to asi opravdu nemá cenu nic vysvětlovat. Chmelová měla asi 40 billboardů, včetně Jižní spojky, nespočet laviček, plakátů, do toho vlastní noviny, internetová reklama, videa, spoty, kontextová reklama. Dělejte idioty z někoho jinýho, lháři!

Děkuji za předchozí expozé. Mohl bych mít ještě otázky k upřesnění?

1) Mohl byste zhruba popsat vaši předchozí praxi. Jediný podnikatel Pavel Neumann z Vršovic je topenář a instalatér.

2) Kdo zaplatil vydání tištěných novin Na vlastní oči?

3) Je náš odhad správný, že vydání a distribuce dvou čísel pro Prahu 10 stálo několik set tisíc korun? Vycházíme z cen tisku a distribuce a také z faktu, že ho dostala většina domácností v Praze 10 do svých poštovních schránek.

4) Kdo je členem redakce a s jakou profesní praxí?

5) Proč neuvádíte v tiráži vydavatele a ostatní obvyklé údaje, které tištěné periodické materiály musejí uvádět ze zákona?

6) Pod jakým číslem ISSN je váš tisk registrován u Ministerstva kultury? 

Co je zrovna vám do toho? Přestaňte trollit.

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *