Chystáte se na malování domácnosti, ale bojíte se, že uděláte zbytečné chyby a výsledek nedopadne podle očekávání? V tom případě jsou následující tipy určeny právě pro vás. Společně s malíři a natěrači Praha z řemeslnického cechu EKOMPLEX jsme pro vás sestavili soubor praktických doporučení, které byste si měli vzít k srdci.
Na počátku procesu jsou přípravy v podobě překrývání nábytku fólií či novinami. Ušetříte si tak spoustu práce a času. Někdy se vyplatí vystěhovat zařízení do vedlejšího pokoje – nebude vás při malování rušit.
Malíři Praha doporučují malovat od stropu. Nanášejte nátěry cca metr široké, a to ve směru dopadajícího světla (obvykle od okna ke dveřím). Tím zamezíte vzniku šmouh, které by mohly výsledek pokazit. Zárove?? je vhodné strop přetřít minimálně dvakrát. S aplikací druhé vrstvy počkejte tak dlouho, než první vrstva důkladně zaschne (tzn. několik hodin).
První vrstvu vždy nařeďte více než tu následující – dosáhnete tak lepšího spojení s podkladem. Další vrstva je hustší proto, aby si zachovala své krycí vlastnosti.
Malíř hodnotí svoji práci. FOTO: EKOMPLEX
Jak malovat válečkem?
Rozhodnete-li se malovat válečkem, nemusíte si lámat hlavu s první vrstvou. Můžete ji nanášet libovolnými směry a až druhou vrstvu natřít přesně a pravidelně. Jednotlivé pruhy klaďte s malými odstupy vedle sebe, pak natírejte šikmo po povrchu a nakonec provádějte rovnoběžné tahy.
Jak malovat malířskou štětkou?
Malování s malířskou štětkou by mělo být pečlivé a přesné již od počátku. Vždy malujte odshora směrem dolů, tahy střídejte a cca 10 cm u okrajů překrývejte.
Jak malovat na sádrokarton?
Poslední rada souvisí s nátěrem barvy na povrch ze sádrokartonu. ??emeslníci z firmy sádrokartony Praha zdůraz??ují význam řádné přípravy povrchu a aplikace penetrační vrstvy. Jinak se může malování na téměř perfektně hladký povrch změnit v noční můru.
Malovat válečkem nebo štětkou? FOTO: EKOMPLEX