Finále florbalové Sportovní ligy základních škol o Pohár ministryně školství vyhrály žákyně Základní školy Eden Praha 10. Dva dni bojovaly o palmu vítězství v mladoboleslavské Městské sportovní hale. Mezi žáky byli nejlepší reprezentanti 33. základní školy v Plzni.

V dívčím finále se do sebe zakousla dvě dosud suverénní družstva. Děvčata ze ZŠ Eden Praha proti ZŠ Havlíčkova Moravské Budějovice. Šťastnější byly Pražanky, které zvítězily 5:3.

Většina vítězných florbalistek chodí do deváté třídy a příští školní rok tedy už budou na středních školách nebo učilištích.

„Florbalové školní soutěže považujeme dlouhodobě za ideální způsob, jak dětem přiblížit krásu sportu. Od prvního stupně základních škol až po gymnázia se do nich každoročně zapojuje až sto tisíc hráčů! Z tohoto počtu a obrovského zájmu o florbal máme nesmírnou radost – je to pro nás nejen zdroj talentů, ale tímto prostřednictvím můžeme také působit na fanoušky a vychovávat je. Republikové finále v Mladé Boleslavi mělo po všech stránkách vynikající úrove??. Intenzita zážitku účastníků byla stejná, jako kdyby hráli superfinále extraligy nebo reprezentační utkání,“ uvedl na závěr soutěže předseda České florbalové unie Filip Šuman.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *