poker-neymar-nahled

Neymar Jr. FOTO: PokerStars

Dva z fotbalistů, kteří patří mezi TOP 10 ve světovém fotbalu – řeč je o Cristianu Ronaldovi a Neymaru Jr., se nedávno připojili k Team PokerStars SportStars. V týmu online pokerové herny je nyní kromě dvou zmíněných fotbalistů také ženská hvězda pozemního hokeje Fatima Moreira a švédský přeborník na běžkách Marcus Hellner, a pokud se přesuneme zpět k fotbalu, také bývalý brazilský mistr světa Ronaldo.

Neymar Jr. míří do PokerStars

Neymar Jr. se připojil k týmu na začátku května tohoto roku. V tiskové konferenci, která se konala v Barceloně a týkala se právě jeho vstupu do v online pokerové herny, se vyjádřil takto: „Když jsem vyrůstal, hrál jsem fotbal každý den, to ze mě udělalo soutěživého člověka. Když zrovna nehraji fotbal, mojí oblíbenou činností je hraní pokeru a soutěžení proti mým spoluhráčům na cestě na utkání nebo proti kamarádům doma.“

Neymar začínal hrát fotbal v klubu Santos FC. Tehdy mu bylo teprve 17 let. V klubu si udělal dobré jméno a na turnaji Copa Libertadores v roce 2011 vstřelil 3 góly, což ho vyšvihlo na třetí příčku žebříčku nejlepších střelců turnaje. Po Santos FC Neymara čekala španělská FC Barcelona. Hned po svém nástupu s klubem vyhrál pohár Supercopa de España. V tomto roce se také s Barcou probojoval do Ligy mistrů, kterou s klubem také vyhrál. V tomto turnaji se zaskvěl hattrickem v zápase proti Celtic FC, díky kterému pomohl Barce vyhrát s výsledkem 6:1. 

Nový přístup Cristiana Ronalda

Cristiano Ronaldo je pokládán za nejoblíbenější a nejslavnější osobnost ze světa fotbalu. Svědčí o tom i fakt, že na jeho Facebookovém profilu ho sleduje přes 100 milionů lidí. Trumfnul tak i hvězdu ze světa hudby, která donedávna si držela první příčku v oblíbenosti na Facebooku, amerického rappera Eminema. Kromě Facebooku se Ronaldo honosí také 35 a půl miliony fanoušky, kteří ho sledují na jeho Twitteru.

„Začal jsem hrát poker před několika lety a miluji prvky soutěže, strategie a zábavy této hry. Těším se na to, že začnu hrát online stejně jako u live pokerových stolů a setkám se se svými fanoušky tváří v tvář,“ vyjádřil se pokeru Cristiano Ronaldo. „Ačkoliv fotbal je mým světem, poker byl vždy mojí hrou.“

Na svém kontě má tři ceny FIFA d’Or World Player of the Year, dvě medaile, které vyhrál v Lize mistrů, a také velkou sbírku domácích (národních) ligových titulu, mezi něž patří také ty, které vyhrál, když hrál ještě za svůj předchozí klub Manchester United. Nyní hraje za španělský Real Madrid, kam v roce 2009 přestoupil z Man Utd za rekordních 94 milionů eur. V roce 2010/2011 nastřílel v domácí La Lize v dresu Realu 40 branek a pomohl tak týmu se umístit na druhé příčce v žebříčku. O rok později v roce 2012 překonal hranici počtu vstřelených gólů 100. Na tento parádní výkon mu stačilo pouze 92 utkání, překonal tím tedy rekord Ference Puskáse, který vstřelil 100 gólů ve 105 zápasech.

poker-ronaldo-nahled

Cristiano Ronaldo. FOTO: PokerStars

Jak Cristiano Ronaldo, tak také Neymar Jr. jsou bezesporu dvěma nesmírně talentovanými fotbalisty, kteří mají podstatnou část kariéry před sebou. Cristiano Ronaldo je často řazen na první příčku v seznamu nejlepších fotbalistů planety. Naopak Neymar Jr. je pro svůj styl hraní často srovnáván s Brazilcem Pelém, který sám o Neymarovi řekl, že je skvělý hráč.

Uvidíme, co nám budou moci tito fotbalisté ukázat ze svých pokerových schopností. Minimálně Neymara bychom měli mít příležitost pozorovat na letní European Poker Tour, která začíná v Barceloně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *