Viděli jste koloběžky, jak kličkují po městě? Jak jedou na výlet po cyklostezce? Jak závodí? Jak sviští z kopce? Portál Horydoly a výrobce Kostka pro vás připravili celý den ježdění zdarma u Botiče. V Praze na náplavce v sobotu 30. května se koná Ratolest Fest a my na vás budeme čekat, abychom vám ukázali jízdu na koloběžkách v celé kráse. Vše zdarma. 

Kostka Kolobka přiveze několik aktuálních modelů svých koloběžek. Na stánku při ústí Botiče do Vltavy je nejen vystaví, ale také vám je půjčí a odpoví na cokoliv, co vás bude zajímat.

Co si budete moci vyzkoušet?

Horydoly (náš sesterský portál) vás vezmou na vyjížďku po Praze. Krátké vyzkoušení koloběžky u výstavního stánku je jistě zajímavé, ale dokud se nesvezete pořádně, nebudete vědět, o čem to všechno je!

Proč? Protože pár kilometrů příjemné jízdy vám dá představu, zda se vám koloběhání líbí, nebo to není nic pro vás. Během vyjížďky si prostřídáme různé modely koloběžek – někomu vyhovuje obratná koloběžka s menšími koly, jiný ocení rychlost koloběžky s předním velkým a zadním malým kolem, další chce spíš pomalejší, ale komfortní široké pneumatiky.

Navíc si s instruktory Horydoly můžete neformálně popovídat, proč sami jezdí Kostkách, jaké jsou další značky na trhu a jaké mají výhody i nevýhody, jak se jezdí ve městě a kolik kilometrů se dá ujet za den.

Výlet do města nebo testování různých modelů?

Pokud se chcete užít květen v metropoli, doporučujeme vybrat si některou ze tří vyjížděk po málo známých místech metropole. Trasy jsou poměrně dlouhé na pěší procházku, ale na koloběžce se dají pohodlně objet. Navíc vám povíme, co zajímavého během vyjížďky zrovna vidíme.

Jestli vám jde spíš o vyzkoušení, co má Kostka nového v nabídce, vyberte si některou z vyjížděk po Vltavské cyklostezce. Dá se po ní jet svižně ve vycházkovém i sportovním tempu. 

Koloběžka jezdí, když na Zahradním Městě kvetou sakury. FOTO: Kuba Turek

Vždy pojedete s instruktory, kteří mají trasu dobře najetou a znají její záludnosti. Přizpůsobí rychlost věku a zdatnosti účastníků. Pojedou v maximálně pětičlenné skupince. Vše bude zadarmo.

Abyste měli jistotu, že na vás koloběžka zbyde, přihlaste se předem e-mailem na trasu a čas, který vám bude vyhovovat. Udělejte tak prosíme e-mailem redakce@horydoly.cz Stroje vám rezervujeme!

PROGRAM na Ratolest Fest

Startuje se od výstavního stánku Kostka na Rašínově nábřeží poblíž Železničního mostu u Výtoně.

10:00 Vltavské přístavy – pojedeme okolo sportovního přístavu pro jachty v Podolí, přes pracovní přístav na Císařské louce a vedle zaniklého Smíchovského přístavu pro vory. Nezapomeňte si vzít s sebou legitimaci pražské MHD, nebo pár korun na lístek, protože přes Vltavu pojedem přívozem u Žlutých lázní. Celkem 8 kilometrů.  

11:00 Vltavská cyklostezka – kam dojedeme, tam dojedeme, a pak se vrátíme stejnou cestou zpět.

12:00 Botič – dolní toku populárního pražského potoka Botič je nabitý zajímavostmi, kterých si v denním shonu ani nevšimneme. Uvidíme téměř kilometrový tunel do Vltavy, středověké pražské hradby, vilu Gröbovka, Nuselský pivovar, Nuselský most, pomník sebevrahů, divadlo Na Fidlovačce a vrátíme se okolo staré vorařské celnice Výtoň. Vše v poklidném tempu po cyklostezce skrz park. Celkem 4 kilometry.

13:00 Vltavská cyklostezka –  kam dojedeme, tam dojedeme, a pak se vrátíme stejnou cestou zpět.

14:00 Albertov – projedeme si historický komplex vysokých škol, který zahrnuje botanickou zahradu, lékařské fakulty, nemocnici sv. Alžběty, porodnici u Apolináře, přírodovědnou fakultu a ústav životního prostředí Univerity Karlovy. Vlastně tady není nic speciálního, ale každý Pražan by měl tento stylový kout hlavního města znát. Je to oáza klidu ve velkoměstě. Celkem 2 kilometry.

15:00 Vltavská cyklostezka  – kam dojedeme, tam dojedeme, a pak se vrátíme stejnou cestou zpět.

16:00 Vltavské přístavy – pojedeme okolo sportovního přístavu pro jachty v Podolí, přes pracovní přístav na Císařské louce a vedle zaniklého Smíchovského přístavu pro vory. Nezapomeňte si vzít s sebou legitimaci pražské MHD, nebo pár korun na lístek, protože přes Vltavu pojedeme přívozem u Žlutých lázní. Celkem 8 kilometrů.  

Jestli bude teplo, klidně můžeme skočit do Vltavy. Ale pozor! Řeka je ve městě vždycky hooóóódně studená! A také dost mokrá. Kdo nebude mít do čeho se převléknout, neměl by to zkoušet. 

Proč to všechno děláme? Protože máme rádi koloběžky a tuto radost chceme předat dál. Zároveň víme, že jakákoliv rada a zkušenost před koupí správného modelu jakékoliv značky jsou k nezaplacení a projeví se na příjemné jízdě v budoucnu. Tak jako kdysi dobře poradili nám, tak můžeme nadchnout do koloběhu vás. 


Čtěte více: Ratolest Fest se koná na obou březích Vltavy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *