dobrenoviny-startovac

Vlasta vybírá peníze na Dobré noviny ve Startovači. REPRO: Nearby smart communication

Koalice Vlasta působící v zastupitelstvu Prahy 10 jako opozice už několik týdnů neoprávněně používá ochrannou známku, pomocí které láká peníze od občanů na crowdfundingovém webu Startovač. Koalice slibuje občanům, že začne už v dubnu vydávat tištěné Dobré noviny – název je však chráněn ochrannou známkou. Její majitelé o aktivitě Vlasty nic nevědí a od sbírky se distancují.

Róbert Sedlák, manažer portálu www.dobrenoviny.sk  

Vlasta dosud od občanů tímto způsobem získala více než sto tisíc korun.

Majitelem ochranné známky na území České republiky je provozovatel zpravodajského portálu www.dobrenoviny.sk – společnost Nearby smart communication.

Majitelé ochranné známky jsou přesvědčeni, že politici vybírají peníze od občanů v rozporu se zákonem. Ti totiž slibují vydávání novin, které vydávat nemohou. Nikdo z komunálních politiků firmu nekontaktoval s žádostí o spolupráci a firma je přesvědčena, že její značku používají neoprávněně. Firma již podniká právní kroky na ochranu své značky.

Společnost přitom letos plánuje v Česku a na Slovensku vydávat vlastní tištěné noviny s názvem Dobré noviny a uvádí, že její zájem je koalicí Vlasta finančně ohrožen.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *