oknoŠkolicí centrum InGarden a Nadace T-SOFT ETERNITY zvou na prodejní výstavu fotografií. Jejím základem je výběr z fotografií obsažených v knize Hejno bílých vran, doplněných o další reprezentativní soubory fotografií obou autorů.

Text: Petra Ferklová ingarden@ingarden.cz

Foto: Jana Vaněčková

Nadace T-SOFT ETERNITY vydala v roce 2013 společně se společností yourchance a nakladatelstvím Maxdorf knihu Hejno bílých vran aneb Když opustíte děcák… Autory knihy jsou novináři Josef Hympl a Pavel Cechl.     Knížka Hejno bílých vran přináší poznání, že mladí lidé, kteří opustí „děcák“, jsou stejní jako jejich vrstevníci, snad více poznamenaní svojí minulostí, ale jsou to lidé schopní, ambiciózní, podnikaví. Vidíme kolem sebe spoustu mladých lidí, kteří si život mimo vlastní rodinu nevybrali, ale museli toto odloučení zvládnout.

Druhý takový zlom v jejich životě přichází právě v okamžiku, kdy se o sebe od zítřka už musí postarat sami. Dveře domova se jednou pro vždycky zavřou a už je to jenom na nich. A právě o těch, kterým se povedlo odejít z dětského domova a vykročit k samostatnosti a úspěchu, jsou tyto příběhy.

Fotografové Jana Vaněčková a Mirek Firman rozdělili výstavu do samostatných tematických okruhů: Kytky, Houby, Mikulovská okna, Pohledy, Praha neznámá, Svět kolem nás, Tváře.

Mirek Firman přibližuje svůj pohled na svět přes objektiv: „Mám rád, když je ve fotografii zachycen příběh, ať už se jedná o portrét nebo krajinu, a když si v tom jednom obrázku může fantazie diváka číst jako v knize…“

Výstava je prodejní. K dispozici jsou knížky a zvětšeniny fotografií. Koupí knihy či fotografie přispějete na další projekty nadace.

INFO: Školicí centrum InGarden, Nad Primaskou 292/45, Praha 10. Výstava potrvá od 20. ledna do 30. března. Otevřeno je každý pracovní den 9 – 17 hodin, vstupné je dobrovolné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *