tulaci_sane-nahledRekordní počet 557 případů zaznamenala služba tzv. MMS podnětů, s jejichž pomocí mohou občané Prahy 10 hlásit radnici případy nepořádku v ulicích a další závady na plochách města.

Ilustrační foto: Tuláci Malešice

„Služba byla vždy primárně určena pro podněty týkající se nečistot, skládek, nezajištěné údržby zeleně nebo závady na dětských hřištích, ale v průběhu let jsme ji rozšířili o další funkce. Závady je možné hlásit nejen emailem nebo telefonicky, ale také přes oznamovací formulář na našem webu a aplikaci pro mobily. Tímto způsobem je dále možné nahlásit i problémy netýkající se zodpovědnosti přímo radnice, jakými jsou například chodníky a vozovky, nefunkční veřejné osvětlení nebo přítomnosti vraků na komunikacích,“ uvádí 1. místostarosta Prahy 10 Vladimír Novák (ČSSD).

Službu pomocí MMS zpráv v mobilních telefonech provozuje radnice Prahy 10 od roku 2007 a za tu dobu se zabývala již 2075 nejrůznějšími podněty. Podněty doručené s fotografickou přílohou jsou zveřej??ovány průběžně na internetových stránkách městské části s informací o způsobu řešení v dané věci. Na ostatní podněty je vždy pisateli odpovězeno. „V lo??ském roce se většina podnětů týkala nečistot a černých skládek v ulicích, dále pak závad na komunikacích,“ říká místostarosta Vladimír Novák.

V souhrnu doručených podnětů se rovněž vyskytují upozornění na nedostatky v prostorech dětských hřišť, oznámení o vracích a poškození parkového či uličního mobiliáře, jako jsou lavičky, odpadkové koše a veřejné osvětlení. Podněty lze zasílat formou e-mailu na mms@praha10.cz nebo telefonickou MMS zprávou na tel. 736 499 364, případně lze využít na úvodní stránce www.praha10.cz záložku „upozorni na“ a nově od lo??ského roku i aplikaci pro chytré mobilní telefony s OS Android, kterou lze stáhnout na adrese http://goo.gl/TJ0rI6

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *