zena-zima-pristav-nahledSoučasný svět se neustále zrychluje a zefektiv??uje, a to ve všech odvětvích. Výjimkou není ani finanční trh, kde stále dominují půjčky a úvěry. Zatímco dříve jsme však byli odkázání hlavně na nabídku bank a návštěvy poboček, dnes nám vycházejí vstříc nebankovní společnosti se širokou škálou produktů, které lze získat rychle, jednoduše a z pohodlí domova.

??ešte svou aktuální finanční situaci

Dokonalým příkladem jsou takzvané mikropůjčky, neboli půjčky před výplatou. Ty jsou určeny pro každého, kdo se stávajícím příjmem nevyšel, komu ještě výplata nedošla, komu hrozí nečekaný výdaj, nebo potřebuje akutně zaplatit složenku. A tomu je půjčka bez doložení příjmu ihned určena primárně. Stejně tak ale není problémem půjčit si na cokoliv jiného, jelikož daný typ půjčky je neúčelový. Není třeba nikomu dokládat to, za co peníze utratíme – mohou to tedy být dluhy, jídlo, elektronika či nový mobil.

Vyřízení bez jakéhokoliv papírování

Stejně tak je možné zapomenout i na složité tištěné žádosti, žádání zaměstnavatele o vyplnění dokumentů, nebo o neustálé podepisování různých lejster. Rychlé půjčky totiž lze vyřídit snadno z domova. Stačí vyplnit online formulář žádosti a následně počkat na výsledek automatického schvalovacího procesu. O něm budete informování SMS zprávou, a pokud vše dopadne dobře, dojde k odeslání požadovaných peněz.

To vše vede nejenom k tomu, že peníze můžete mít na bankovním účtu i za 10 minut od žádosti, ale i k tomu, že si může zažádat každý. Jelikož není třeba potvrzení o příjmu, mohou žádat studenti či nezaměstnaní. A protože není nahlíženo ani do registrů, perfektně se tato půjčka hodí také pro všechny, kteří mají z minulosti nějaký ten vroubek.

Základem půjček jsou menší částky

Kdo s daným typem úvěrů nemá žádné zkušenosti, tomu se samozřejmě budou hodit i informace o tom, v jakých částkách se takové půjčky pohybují. Záleží sice na konkrétní společnosti, ale obecně lze říci, že běžné rozpětí je od několika set korun, po částku okolo 10 000 korun českých. Nutno ale dodat, že první půjčky bývají omezeny na menší hodnoty a ty vyšší jsou k dispozici až při opakovaných půjčkách, kdy má společnost jistotu bonity klienta.

Mnohým sice může menší rozsah částek vadit, ale na druhou stranu je třeba přihlížet na to, k čemu jsou vlastně půjčky bez doložení příjmu určené. Mají řešit krátkodobé finanční problémy, které vznikají skutečně tím, že člověku chybí jenom pár tisíc korun.

Peníze jsou splatné jednorázově

Dalším specifikem jsou jistě splátky. Na rozdíl od klasického úvěru je celá částka vracena jednorázově, včetně konkrétního úroku. Děje se tak v termín splatnosti, který je 1 až 30 dní od odeslání žádosti. Samozřejmě stejně jako částku, i tento termín si volí sám žadatel a to ve chvíli, kdy o půjčku žádá. Většina společností v rámci svých transparentních podmínek ihned uvádí i konkrétní datum a částku, kterou je třeba poslat.

Pozor na úroky a poplatky

Ačkoliv se jedná o finanční produkt, který může pomoci, je třeba stále hledět na jeho výhodnost s ohledem na úroky a poplatky. Ty má půjčka do 10 minut poměrně velké. U desetitisícové částky tak mohou činit 3 až 4 tisíce korun. Vše se ale odvíjí od žádané částky, nebo zvoleného termínu splatnosti. Co bývá také často zpoplatněno, to je i prodlužování termínu, pokud nejsme schopni splatit peníze včas.

Ne všechno je ale s ohledem na úroky tak negativní. Na našem trhu aktuálně existuje několik možností, jak si vzít danou půjčku zdarma. I tím se nebankovní společnosti snaží nalákat své klienty. Máte tak možnost půjčit si konkrétní obnos a v den splatnosti vrátíte přesně tolik, kolik vám na účet přišlo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *