auto Citroen
 

Sídlo firmy je jedním ze znaků úspěchu v podnikání. Kdo má centrálu svého podniku na dobré adrese v centru Prahy, je na tom určitě lépe, než firmička na periferii. Zároveň pro podnikatele z menších měst je často nutné, aby své firmy přestěhovali do Prahy, neboť tak uniknou závisti a nesmyslným kontrolám, které mohou být až šikanózní.

V hlavním městě chodí kontroly jen zřídka. Nejčastěji je to na začátku podnikání, potom na udání, nebo v případě nesrovnalostí, které ten který úřad najde ve firemních dokladech, například daňovém přiznání. To je pochopitelné a firmy jsou na takové oprávněné kontroly připravené. V Praze například přichází na průměrnou bezproblémovou firmu finanční kontrola jednou za deset až dvacet let.

Proč se stěhovat do Prahy?

Na maloměstě přichází návštěva z Finančního úřadu třeba i několikrát do roka. Jenže to není vše! Kontrolují také zdravotní pojišťovny, správa sociálního zabezpečení, hygienici, úřad práce, hasiči, statistický úřad a mnohé další instituce. To je tak velký nápor na administrativu, že je lepší přestěhovat sídlo firmy tam, kde taková šikana nehrozí.

Zřídit sídlo společnosti v Praze však může mít i jiné důvody než únik z maloměstských problémů. Je tu blízko ke klíčovým zákazníkům i obchodním partnerům, dají se tu získat vysoce kvalifikovaní zaměstnanci i cenné kontakty, rozhoduje se tu o velkých penězích, investicích a zákonech. Také bydlení může být ve velkoměstě pro mnohé majitele firem i vyšší management atraktivnější než na neznámé vesnici si městečku.

Sídlo firmy může být ve virtuální kanceláři

Central Office proto poskytuje několik možností, jak zřídit sídlo firmy Praha. Pokud vám stačí jen prestižní adresa, administrativní stěhování lze zařídit jednoduše a rychle. Přepíše se kolonka v Obchodním rejstříku a dopisy budou chodit na vybranou adresu. Sídlo tedy bude oficiálně v Praze, ale podnik bude vyrábět na svém původním místě a tam může zůstat i majitel a management. Veškerou korespondenci jim přeposílá z Prahy virtuální kancelář.

Využít lze ovšem také sídlo společnosti, které bude fungovat na vybrané adrese pouze v čase, kdy ho budete potřebovat. Není nutné, abyste v zařízené kanceláři seděli neustále, platili vysoký nájem a další služby. Stačí si zarezervovat den a hodinu a budete mít připravenou plně zařízenou kancelář ke schůzkám či jednáním.

K dispozici je zároveň recepce u vstupu do kancelářské budovy.

Zajímavá doplňková služba je pronájem práce asistentky/sekretářky, která sídlí na vybrané adrese, je k dispozici vám, vašim zákazníkům i partnerům a vykonává všechny nezbytné kancelářské práce, když vy jste mimo virtuální sídlo firmy.

Za zlomek běžné ceny tak pořídíte asistentské služby, aniž byste se museli starat či docházet do své kanceláře, a rovněž získáte možnost krátkodobého pronájmu zasedací místnosti.

Vyberte si dobrou adresu v Praze

Sídlo firmy v Praze 10 je situováno do parku vedle Vršovického nádraží na adrese Ukrajinská 728/2. Platí se od 650 Kč za měsíc.

Další virtuální kancelář si můžete pořídit v ostatních částech Prahy:

Praha 1, Truhlářská 1108/3 od 950 Kč/měsíc

Praha 2, Vyšehradská 1349/2 od 650 Kč/měsíc

Praha 3, Prokopova 148/15 od 650 Kč/měsíc

Praha 4, Na Zámecké 1518/9 od 750 Kč/měsíc

Praha 5, Plze??ská 1270/97 od 200 Kč/měsíc

Praha 5, Moulíkova 2238/1 od 850 Kč/měsíc

Praha 8, Sokolovská 366/84 od 750 Kč/měsíc

auto Citroen
Citroen odváží nepotřebný papír z kanceláře. FOTO: Kuba Turek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *