4blok-vrsovicka-vizualizace2-nahled

Budoucí 4Blok je dřívější Tesla. Vršovický areál bývalé elektronické továrny se mění na bytový komplex, který by měl vyhovovat moderním lidem vyžadujícím ekologické a pohodlné bydlení ve skandinávském stylu.

Foto: Crestyl

Developerský projekt 4BLOK zabírá stavební pozemky mezi ulicemi Vršovická, Kavkazská, Altajská a Archangelská. Je to bývalý tovární komplex, kde naposledy vyráběla Tesla elektronky a součástky do velkých vysílačů. Hned vedle stojí památkově chráněná tovární budova Koh-i-noor a na druhé straně moderní budova Ministerstva životního prostředí. Naproti přes ulici sídlí ve dvou výškových domech radnice Prahy 10.

4blok-vrsovicka-vizualizace3-nahled

Nad Vršovice není: doprava, sport, nákupy

Místo je to velmi dobré i z hlediska dopravy. Okolo jezdí po Vršovické ulici tramvaje po páteřní městské trase a spojují lokalitu s centrem metropole, autobusy propojují vzdálenější sídliště, na metro je to odtud tři zastávky tramvají na Strašnickou nebo autobusem na Želivského. Za pár minut se dostanou řidiči ve svých autech na Jižní spojku a dál z města na Mladou Boleslav, Hradec Králové, Brno a České Budějovice. Dvě stanice tramvají je k dispozici železniční nádraží Vršovice, které patří v Praze k nejdůležitějším z hlediska městské, meziměstské i mezistátní vlakové dopravy. V okolí jsou na hlavních ulicích vyznačené cyklopruhy pro bezpečnější cyklistiku.

Hlavním nákupním centrem je přilehlý Eden, ve kterém sídlí Tesco a další desítky specializovaných obchodů. Ve Vršovicích se ovšem zachovala také síť drobných prodejen od masny, přes papírnictví, až třeba po autosalon či sportovní zboží. Pomalu, ale nezvratně se rozvíjí síť kaváren a stylových restaurací včetně letních zahrádek. Kupodivu to není na úkor klasických hospod. Každý host najde to své.

Velkou výhodou bydlení ve Vršovicích a okolí je Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. V mnoha oborech patří mezi nejlepší v republice a ve všech ostatních aspo?? převyšuje průměrné tuzemské zdravotnictví.

Ve sportu nemají Vršovice v rámci hlavního města konkurenci. Na jedné straně hraje Slavia na moderním stadionu pro sešívané fanoušky jednou špičkový a podruhé k uzoufání špatný fotbal, na druhé straně Bohemians 1905 bojuje na stařičkém stadionu o udržení v lize před věrnými klokany. Hraje se tu špičkový stolní tenis, konají se nejlepší utkání v judu a florbalu. Pro rekreační sportování jsou k dispozici venkovní i vnitřní bazén na Slavii, v zimě se tu bruslí, nedaleká Gutovka proslula horolezeckou stěnou…

Byty stojí od dvou do šestnácti milionů korun

Čtyři bytové domy 4Blok od Crestyl jsou situovány jako čtyři křídla šlechtického zámku a uprostřed je naplánován soukromý parčík, neboli strohou mluvou zelený vnitroblok. Architektura i vnitřní vybavení se inspiruje skandinávským stylem. Vše je lehké, čisté a s jasnými přehlednými liniemi. K tomu ladí využití velkého množství přírodní zeleně.

K minimalizaci nákladů slouží tepelná čerpadla, rekuperace vzduchu, větrání bez otevírání oken a venkovní zavlažovací systém sbírající při dešti vodu ze střech a ostatních ploch.

4blok-vrsovicka-vizualizace1-nahled

Ceny bytů včetně DPH začínají u 1+kk (33 m2 + terasa) na 2,4 milionu korun a končí u 5+1 (160 m2 + terasa + zahrada) na 15,6 milionu Kč.

K vybavení každého bytu patří protipožární a bezpečnostní vstupní dveře, eurookna v dřevěném provedení s vakuovým dvojsklem a francouzská okna, dřevěné parketové podlahy v obytných místnostech a keramická dlažba v koupelně a na balkoně, balkon, terasa či předzahrádka s brankou a skladovací kójí. U vstupu do domu funguje recepce.

4blok-vrsovicka-vizualizace4-nahled

Developerská společnost Crestyl

Crestyl je tuzemský developer zaměřený na realitní trh, na který se specializuje od roku 1996. Investiční hodnota společnosti přesahuje miliardu eur.

Má za sebou výstavbu tří tisíc bytů, dvou hotelů a mnoha komerčních prostor. Zabývá se také stavebními parcelami. Momentálně působí na patnácti lokalitách v celé České republice.

 

 Zobrazit místo Budovy Praha 10 na větší mapě

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *