Žena se zápisníkem

Řemeslníků není nikdy dost, kvalitních ještě méně, levné je těžké najít a reference o nich aby zákazník pohledal… Internetový server NejlepšíPoptávka.cz vám je pomůže objevit.

Web NejlepšíPoptávka.cz slouží podle svého názvu k odeslání poptávky po stavebních a dalších řemeslných službách. Pro zákazníky (zadavatele poptávek) je tato služba zdarma. Následuje ověření poptávky a identity zákazníka pomocí SMS kódu.

Automatický systém poté ihned rozešle poptávku všem řemeslníkům, které má ve své databázi. „Náš systém využívá více než 190 tisíc dodavatelů všech oborů podnikání,“ uvádí provozovatele webu.

Za pár hodin přijdou první nabídky

Během několika hodin přijdou zákazníkovi e-mailem první nabídky včetně ceny. Nemusí samozřejmě reagovat hned na první či druhou nabídku – pokud s pracemi velmi nespěchá – protože během krátké doby přijdou ještě další. Teprve až si z nich vybere, vybranému dodavateli ji odsouhlasí, domluví se, nebo rovnou spolu sepíšou smlouvu a může se začít pracovat.

Peníze platí klient rovnou dodavateli, čili řemeslníkovi nebo firmě, kteří pro něho práci udělají. Server NejlepšíPoptávka.cz slouží pouze jako nabídkový systém a je pro zákazníky zadarmo.

Zaměřuje se na stavební a řemeslnické práce, dům a byt, opravy, rekonstrukce a drobnější stavby. Slouží především lidem, kteří se příliš dobře neorientují v oboru. Dodavatele služeb a materiálu mají na obrazovce jako na talíři a nemusejí obtížně hledat kontakty na řemeslníky a stavební firmy z okolí. Zároveň se mohou podívat na hodnocení a reference ostatních zákazníků, kteří se o dodavatelích zmiňují na webu, ať už v kladném nebo záporném smyslu.

Jak napsat poptávku

Ačkoliv poptávat řemeslníky mohou i úplní laici, kteří pomalu nerozeznají kladivo od šroubováku a elektrickou vrtačku od motorové pily, měli by ve svém vlastním zájmu popsat své požadavky co nejpřesněji.

Podle jejich zápisu na internetovém formuláři se totiž řídí všichni zájemci o práci. Toto doporučuje provozovatel webu: „Zadání poptávky by nemělo být příliš obecné. Dodavatel by z ní měl vyčíst informace, které potřebuje znát, aby odhadl náklady. Práci mu ulehčí, pokud dokážete upřesnit materiál, množství, rozměry, preferovaný postup nebo místo dodání. Máte-li jakékoliv zvláštní požadavky, neváhejte je uvést. Do poptávky uveďte i termín.“

Pokud si nejste úplně jisti, zkuste se poradit s někým blízkým. Například soused-kutil vám pomůže s odborným názvoslovím a hrubým odhadem materiálu, a příbuzná-učitelka zase opraví nelogické nebo dokonce protikladné požadavky ve vašem textu.

Žena se zápisníkem
Žena se zápisníkem. FOTO: Maloja

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *